Game of Thrones’un Senaristleri Netflix’le Anlaştı

Diziler

Game of Thrones dizisinin yaratıcı ekibinde yer alan David Benioff ve Dan Weiss, geçtiğimiz aylarda HBO’dan ayrılma kararı almıştı. İkili, Netflix ile 200 milyon dolarlık dev bir anlaşmaya imza attı.

Yayınlandığı final sezonuyla oldukça kötü eleştirilere maruz kalan Game of Thrones dizisinin yaratıcı ekibinde yer alan David Benioff ve Dan Weiss, HBO’dan resmen ayrıldı.

Game of Thrones’un finalinin ardından kendilerine daha yakın hissettikleri diğer platformlara geçmeyi daha yakın bulduklarını ifade eden ikili, bir süre Amazon, Netflix ve Disney ile görüşmelere devam etmelerinin ardından nihai kararı verildi.

Birçok stüdyonun kendileri için uzun yıllar boyunca yeni projeler hazırlamaları amacıyla kayda değer teklifler sunduğu ikili, tercihlerini Netflix‘ten yana kullandı.

Benioff ve Weiss, Netflix ile imzaladıkları dev anlaşma kapsamında, önümüzdeki yıllarda Netflix için yeni dizi ve filmler hazırlayacaklar. İkilinin hazırladığı tüm projelerde öncelik Netflix’te olacak. Henüz taraflardan resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, The Hollywood Reporter’ın haberine göre uzun yılları kapsayan bu anlaşmanın Netflix’e maliyeti yaklaşık 200 milyon dolar.

Netflix ile yapılan bu anlaşmanın yanı sıra Benioff ve Weiss, şu sıralar yeni Star Wars (Yıldız Savaşları) üçlemesi için Disney ile çalışıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up