Game of Thrones’un Senaristleri HBO’dan Ayırılıyor

Diziler

Game of Thrones dizisinin yaratıcı ekibinde yer alan David Benioff ve Dan Weiss, HBO’dan ayrılma kararı aldı. İkili bundan sonraki dönemde Netflix, Amazon ya da Disney bünyesinde çalışacak.

Yayınlandığı final sezonuyla oldukça kötü eleştirilere maruz kalan Game of Thrones dizisinin yaratıcı ekibinde yer alan David Benioff ve Dan Weiss, HBO’dan ayrılmaya hazırlanıyor.

Variety dergisinin ve Hollywood Reporter’ın haberlerine göre; Benioff ve Weiss, Game of Thrones’un finalinin ardından kendilerine daha yakın hissettikleri diğer platformlara geçmeyi daha yakın buluyorlar. İddialara göre Amazon, Netflix ve Disney ile görüşmelere devam eden ikili henüz bir karara varmış değil.

Hollywood Reporter, iki hafta öncesine kadar ikilinin Amazon ile anlaşmaya çok yakın olduğunu, ancak Netflix’in çok cazip bir teklifle rekabetin içinde yerini aldığını belirtti.

Disney’in ise ikiliye Fox televizyonlarında yayımlanacak bir film ve dizi projeleri ile yaklaştığı belirtiliyor.

Benioff ve Weiss, şu sıralar yeni Star Wars (Yıldız Savaşları) üçlemesi için Disney ile çalışıyor.

Hollywood Reporter’a konuşan kaynaklar ikilinin 200 milyon dolarlık bir anlaşma arayışı içinde olduğunu da aktardı. Benioff ve Weiss, böylece 150 milyon dolara Amazon ile anlaşan Westworld dizisinin yaratıcıları Lisa Joy ve Jonah Nolan’ın yaptığı anlaşmayı geçmeyi planlıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up