Game of Thrones’te ‘Ölüm’ Teorileri Tek Noktada Birleşti

Diziler

Dikkat sürpriz bozan içerir.

Game of Thrones’in yedinci sezon bölümlerinde neler olacağına dair sosyal medya kullanıcıları arasında dolaşan teoriler tek bir noktada birleşti.

Game of Thrones’in yedinci sezon çekimleri sürerken sosyal medyada dizinin hayranları arasında yeni bölümler hakkında teoriler ileri sürülüyor. Time’nin haberine göre, bu teorilerin birleştiği yer, Game of Thrones’in yeni sezonunda ölecek ismin Arya Stark olması. Annesi ve erkek kardeşinin intikamını almak için yola çıkan Arya Stark’ın meşhur ‘ölüm listesi’nden sıranın kime geldiği, dizinin hayranlarını meraklandırıyordu.

Yeni sezonda kızıl saçlı büyücü Melisandre ile Arya Stark’ın yeniden karşılaşacağı düşünülüyor. Melisandre, Arya Stark’a “Sendeki karanlığı görüyorum” demiş ve şöyle devam etmişti: “Bu karanlıkta gözler bana geri dönüyor. Kahverengi gözler, mavi gözler, yeşil gözler. Gözler seni sonsuza kadar vuracak. Yeniden karşılaşacağız.

İnternet kullanıcılarının iddiasına göre, yeşil gözlerin sahibi Cercei Lannister, mavi gözlerin sahibi ise kızıl saçlı büyücü Melisandre’nin ta kendisi. GifHorsesMouth adlı kullanıcının teorisine göre Melisandre kendi ölümünün Arya’nın elinden olacağını görüyor. İnancın gerçek sınavı olarak da kendisini kurtarmak yerine kendini Işıkların Lordu’nun planına feda ediyor.

Kahverengi gözlerin sahibinin ise İkizler’in Lordu Frey Hanesi’nin başı olan Walder Frey’e ait olduğu iddia ediliyor. Arya Stark’ın, geçen sezon sonunda Walder Frey’i öldürmesi de bu teoriyi doğrular nitelikte.

Kaynak: NTV

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up