Game of Thrones’te Bizi Neler Bekliyor?

Diziler

Bizi aylardır merak içinde kıvrandıran, yolunu gözleten Game Of Thrones’un altıncı sezonundan yavaş yavaş yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde karanlık bir fragman yayınlayarak, dizideki ölümler üzerine izleyenleri düşündüren Game Of Thrones; bir seri de fotoğraf yayınlamıştı.

Bir yanda fragman bir yanda fotoğraflar olunca altıncı sezon ile ilgili ufak ufak bilgileri toplayan Whatculture.com  yeni sezonda izleyenleri neler beklediğini derledi. 

Game Of Thrones’ta ne kadar çok talihsiz karakter olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu listede oldukça yüksek bir yere ismini yazdıran Sansa’yı beşinci sezonun sonunda oldukça yüksek bir duvardan Theon ile birlikte özgürlüğüne atlarken görmüştük. Belirsizlikler içinde bıraktığımız ikilinin sapasağlam durduğunu görmüş olduk.

Tamam, Sansa ve Theon kurtuldu fakat hikaye tabii ki burada bitmiyor. Sansa’nın boydan çekilmiş fotoğrafına bakınca, kafamıza yepyeni bir soru takılıyor. Yoksa Sansa Stark hamile mi? 

Gönderildiği topraklarda gerçek aşkı bulan ve tek suçu Cersei’nin kızı olmak olan Myrcella’yı en son gemide zehirlenmiş halde bırakmıştık. Artık kesinlikle öldüğüne eminiz. Kardeşi ve babası/dayısının ona saygılarını sunduğunu görebiliyoruz.

Tüm karmaşının ortasından ejderhasıyla uzaklaşmayı başaran Daenerys’in indiği yerde pek de mutlu olmadığını söyleyebiliriz. Biricik Khaalesi’yi yeni Khal’ın önünde tutuklu ve kaderi belirsiz bir şekilde görüyoruz.

Hayatta kalma becerisiyle izleyenlerin takdirini kazanan Arya, beşinci sezonda yüzü olmayan birine dönüşmeyi başaramamış ve intikamının peşinden koşmuştu. Yayınlanan fotoğraflarda Arya’yı hem kör hem de Braavos’taki House of Black & White’dan kovulmuş olarak görüyoruz. Arya’nın geri kalan duyularıyla ne kadar başarılı olacağını zaman gösterecek.

Bir iki kere “Shame” desek, aklınıza gelecek olan rahibeyi yeniden görüyoruz. Bu sefer rahibenin hedefinde Margaery’nin olduğunu tahmin ediyoruz. Yeni bir Utanç Yürüyüşü bizi bekliyor mu, ne dersiniz?

Üçüncü sezon finalinden beri kendisinden ses alamadığımız Balon Greyjoy, diziye sapasağlam geri dönüyor. Theon’un esaretini son verdikten sonra babasına neler yapabileceğini oldukça merak ediyoruz.

Sonunda Stark Ailesi’nden biri Winterfell’in yolunu bulabildi. Uzun zamandır bizi habersiz bırakan Bran’in oldukça büyümüş bir şekilde Winterfell’e döndüğünü görüyoruz. Sonunda hem bizim için hem de Winterfell halkı için umut ışığı doğdu diyebiliriz.

Dizide karşımıza çıkıp çıkmayacağı yılan hikayesine dönen Lady Stoneheart’ın dönüşü ile ilgili ilk ipucunu fragmanda yakalıyoruz. Ölen giden yüzlerin arasında yakaladığımız Catelyn Stark, bize yeni bir karakteri mi müjdeliyor?

Yayınlanan fragmanda ölmüş olabileceğini bir türlü kabul edemediğimiz Jon Snow’u da görüyoruz. Hem ölenlerin hem de yaşayanların arasında kendine yer bulan Jon Snow’un hala kaderinin belirsiz olduğunu söyleyebiliriz.

captan-banner

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up