Game of Thrones’in Final Bölümü de Sızdırılabilir

Diziler Günün Haberi
Game of Thrones’in Final Bölümü de Sızdırılabilir

Game of Thrones’in 7. sezonu fırtınalı geçiyor. Hem dizi heyecanlı hem de HBO’nun yaşadıkları. Dizinin 7. yani final bölümününde yayın gününden önce sızdırılması gündemde.

Yedinci sezonun son üç bölümünden ikisi hackerler tarafından sızdırılmıştı, dizinin bu defa yedinci bölümü tehdit altında. Mr. Smith Group adlı hacker grubu, dizinin yedinci bölümünü sızdırmaya hazır olduklarını açıkladı. HBO adına konuşan bir yetkili de “Mr. Smith Group ile iletişim halinde değiliz ve her seferinde böyle bir tehdit geldiğinde açıklama yapmak istemiyoruz. Bildiğiniz gibi HBO’nun datalarının ciddi bir kısmı çalındı. Bu datalardan her seferinde bir parça çekip, tehdit edip, medyanın ilgisini çekmeye çalışmalarından rahatsız oluyoruz. Bu bir oyun ve biz parçası olmayı istemiyoruz” dedi.

Bilgisayar korsanları dizinin senaryolarını ve HBO kanalının özel mail yazışmalarını ele geçirmiş, dizinin iki bölümünü yayın gününden önce internette yayınlamıştı.

Korsanlar, 1,5 milyon terabaytlık HBO yapımlarını ve özel şirket verilerini internetten yayımlama tehdidinde bulunarak, “Sanal ortamda 6 aylık maaşlarının” yatırılmasını talep etmiş ve korsanlık işinden yılda 12 ila 15 milyon dolar kazandıklarını savunmuştu.

Filmin başrol oyuncularının telefon numaralarını ifşa eden korsanlara HBO tarafından 250 bin dolar teklif edilmişti. Ancak siber korsanlar, teklifi kabul etmek yerine sızdırmayı tercih etmişti. Kaynak: NTV

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up