Game of Thrones’in Ejderhaları Nasıl Yapılıyor?

Diziler Genel Kamera Arkası

Game of Thrones’in büyük beğeni toplayan ejderhaları nasıl yapılıyor? Bu ‘ateşli’ canavarları Almanya merkezli Pixomondo adlı şirketin görsel efekt ekibi hazırlıyor.

Yapımcı Sabrina Gerhardt, Game of Thrones’in başarısının bu denli bir seviyeye ulaşmasını tahmin etmediklerini söyledi ve şunlar ekledi:
“Taht Oyunları dizisi için çalışmaya başladığımızda, dizinin bu kadar başarılı olacağını düşünmemiştik. Şimdi ise üç Emmy Ödülü’ne layık görüldüğümüze göre iyi iş çıkardık diyebiliriz. HBO yapımcılarıyla olan işbirliğimiz gerçekten harika. Müşterinin isteklerini anlayıp ona göre iyi animasyonlar geliştirmeniz çok önemli. Gerçekten çok iyi iş çıkarıyoruz.”

DragonsSeason4

Pixomondo, dünya çapında stüdyolarında 400’den fazla çalışanı olan uluslararası bir görsel efekt şirketi. Firma, film, televizyon ve reklam dünyası için efekt geliştiriyor. Şirketin en büyük başarılarından birisi 2012 senesinde Oscar’ın En İyi Görsel Efekt Ödülü’nü “Hugo” filmiyle kazanması oldu.

game of dragons

Pixomondo Görsel Efekt Müdürü Sven Martin’in dizideki ejderhaları mümkün olduğunca gerçekçi yapmak için çabalayan ekibin başında.
“Yaptığımız ilk şey çok araştırma yapmak. Ekranda çok gerçekçi görünmesi için ejderhalara benzeyen gerçek hayvanları inceliyoruz. Ejderhayı içten başlayıp dışarı doğru geliştiriyoruz. Yani önce iskeletini oluşturuyor sonra kaslarını ve üstüne de derisini kurguluyoruz. Her şey ondan sonra canlandırılıyor. Deriyi kurgularken incelediğimiz özellikle iki hayvan türü var. Timsahlar ve yarasalar. Ayrıca sadece bazı organlarıyla ejderhaya benzerlik gösteren diğer hayvanları da bütün ayrıntılarıyla gözlemliyoruz.”

Kaynak: Euronews: http://tr.euronews.com/2016/05/06/taht-oyunlari-daenerys-in-ejderhalarinin-yaraticisi-kim/

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up