‘Game of Thrones’ Müfredata Ekleniyor

Diziler Manşet

Game of Thrones, Kanada’da üniversite derslerinde işlenecek.

HBO’da ekrana gelen Game of Thrones televizyon dizileri arasında hatrı sayılır bir yere sahip. Tüm dünyada izleyicilerin beğenisini toplayan yapım artık üniversite dersi olarak öğrencilere anlatılacak.

game-of-thrones-2

Fantastik yapım ilk olarak UC Berkeley’nin Film Çalışmaları dersiyle eğitim dünyasına adım atmıştı. Sonrasında Northern Illinois Üniversitesi’nde Kablolu Televizyon Teknolojisinin Tarihi’nde kendisine yer bulmuştu. Son olarak Virginia Üniversitesi‘nde serinin ilk kitabı Buz ve Ateşin Şarkısı edebi değeri üzerinden konuşulmuştu. Şimdi de tüm bunlara ek olarak British Columbia Üniversitesi hikayeyi Orta Çağ bakış açısıyla işleyecek.

game of thrones 4

Bu çalışma kitapların okunmasının yanı sıra, Game of Thrones dizisinin yayınlanan beş sezonunun tamamının izlenmesini de kapsıyor. Profesör Robert Rouse, George R. R. Martin’in oluşturduğu dünyanın okuyucuların zihninde, Orta Çağ Avrupası olarak yer alışını ve bu dönemin modern yazarlarca güncel sorunları yansıtmak için sıkça kullanıldığını ifade ediyor.

game of thrones 3

Öğrenciler şimdilik dizinin beş sezonundan sorumlu fakat Nisan 2016‘da yeni sezonuyla devam edecek dizi müfredatı genişletebilir.

—————————————————–

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up