Game of Thrones Hakkında Az Bilinen 16 Gerçek

Diziler Liste Manşet Meraklısına

1- En az dizi kadar ilgi çeken giriş jeneriğinin süresini hiç merak etmiş miydiniz? Her bölümde ekrana gelen jenerik 108 saniye sürüyor.

2- Ramsay Bolton karakterini canlandıran Iwan Rheon geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklama ile ilk olarak Jon Snow karakteri için görüşmeye gittiğini itiraf etmişti.

Iwan Rheon

3- Dizi boyunca hiçbir karakter bölümlerin tamamında görünmedi.

4- İlk 4 sezonda Hodor tam olarak 38 defa Hodor dedi.

hodor game of thrones

5- Theon Greyjoy karakterini canlandıran Alfie Allen, gerçek hayatta ünlü şarkıcı Lily Allen’ın kardeşi.

6- Yazdığı karakterleri öldürme konusunda oldukça rahat davranan George R. R. Martin’in kitabından diziye uyarlanan seride bölüm başı 14.04 kişi öldürüldü.

sansa

7- Sansa Stark karakterini canlandıran İngiliz oyuncu serideki kurdu evlat edindi.

8- Dizinin en nefret edilen karakterlerinden biri olan Joffrey 5 defa tokat yedi.

9- Serinin oyuncularından Natalie Dormer sürpriz bozan almamak için sadece senaryodaki kendi bölümlerini okuyor.

10- İngiltere ve Galler’de sadece 2014 yılında 244 bebeğe Arya adı verildi. Görünen o ki popülaritesi bu sezon daha da artacağa benzeyen karakterin bu sayıyı artırması ise sürpriz olmayacak.

11- Peki dizide en çok ekrana gelen karakterleri biliyor musunuz? İşte Westeros’un en popüler 3 karakteri: Tyrion Lannister, Jon Snow, Daenerys

12- Fenomen dizinin bir bölümünün ortalama maliyeti 10 milyon dolar. Başka bir deyişle, her sezonunda 10 bölüm bulunan dizinin bir sezonunun ortalama maliyeti 100 milyon dolar.

13- Game of Thrones izleyenlerin yüzde 58’i erkek, yüzde 42’si ise kadın.

khaleesi

14- Khaleesi aslında bin ünvan Kraliçe anlamına gelen isim o kadar sevildi ki 2014’te ABD’de yeni doğan bebeklere verilen isimler sıralamasında ilk 1000’e girdi.

15- Jon Snow’u hayata döndüren  Carice van Houten geçtiğimiz dönemde yaptığı açıklamada gönlündeki rolün Cersei Lannister olduğunu ve iş görüşmesine bu fikir ile gittiğini itiraf etmişti.

16- Robb Stark’ın karısını oynayan Oona Chaplin, Charlie Chaplin’in torunudur.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up