Game of Thrones Evrenine Yeni Bir Dizi Ekleniyor

Diziler Günün Haberi

Dünya çapında milyonlarca izleyicisi olan Game of Thrones dizisinin yapımcısından, finalin ardından aynı hikayenin geçmişini anlatan yeni dizi müjdesi geldi.

Şu sıralar yedinci sezon çekimleri süren Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinin sekizinci sezonda sona ereceği biliniyor. Ancak bu, Westeros evreninde geçen hikayenin sonsuza dek biteceği anlamına gelmiyor.

Yeni gelen haberler, aynı evrende geçen farklı bir dizi yapılması beklentilerini doğrular nitelikte.

George R R Martin

Dizinin yaratıcısı George R.R. Martin’in Emmy Ödül Töreni’nde yaptığı konuşma gelecek dizilere dair ipuçları vermişti.

‘Ateş ve Buzun Şarkısı’ (A Song of Ice and Fire) kitap serilerinin yazarı Martin, “Game of Thrones’a altyapı sağlayan binlerce sayfalık sahte tarih materyali yazdım ve yazmaya devam ediyorum. Eğer HBO ilgilenirse Westeros’ta geçen sekiz milyon hikayem var” demişti.

Dünyada 20 milyon izleyicisi olan dizinin yapım şirketi HBO’da program yöneticisi olan Casey Bloys, bu çağrıya cevap niteliğinde bir açıklama yaptı.

“Aynı yerde yeni bir dizi projesi çok ilginç olabilir. Bununla ilgili ön görüşme yaptık. Ama henüz herhangi bir şey kaleme alınmış değil. Harekete geçmek için çok erken” yorumunu yaptı.

“Net bir şey söyleyemiyorum ama neler yapacağımız hakkında konuşuyoruz” diyen Bloys, “Bu çok büyük bir dünya, çok büyük bir iş; yeni bir hikaye fikrini keşfetmek istemeyecek kadar deli değiliz. Dolayısıyla üzerinde düşünüyoruz, konuşuyoruz ama henüz bir netlik yok” şeklinde konuştu.

Westeros evreninde geçecek yeni dizinin, Game of Thrones’ta yaşanan olayların geçmişini anlatan bir yapım olması bekleniyor.

Öte yandan Bloys, The Wrap’a verdiği röportajda, Game Of Thrones’un sekizinci sezonunun yalnızca altı bölüm olacağı ve finalin de sinema filmiyle yapılacağı iddialarına net bir yanıt vermedi.

Kaynak: NTV

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up