Fullmetal Alchemist’ten Heyecanlandıran Fragman

Hollywood

Manga tutkunlarının merakla beklediği Fullmetal Alchemist filminden heyecan uyandıran yeni bir fragman geldi.

Aralık ayında seyirci ile buluşacak olan filmin yönetmeni Fukihiko Sori kadrodaki tüm oyuncuların Japon olacağının altını çizdi ve nedenlerini de sıraladı: “Mümkün olduğunca orijinal mangayı takip eden bir tarz oluşturmak istedim. Oyuncuların tamamı Japon ama Avrupa kültürünü yansıtıyor. Hiçbir ülkeyi ya da ırkı özellikle yansıtan bir tarzı olduğunu düşünmüyorum. Karakterlerin Japon olduğunu hatırlatacak hiçbir sahne olmayacak.

Çekimleri İtalya’nın Volterra şehrinde yapılan filmin yönetmeni oldukça heyecanlı. Fukihiko Sori filmin hikayesi hakkında şunları söyledi: “Bu muhteşem hikayeyi filme dönüştürmek benim biricik hayalim. Bu amaç için yaşıyorum desem abartı olmaz.”

fullmetal alchemist2

Hiromu Arakawa’nın aynı isimli mangasından uyarlanan Fullmetal Alchemist çok sevilmiş ve büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştı. Manga, Edward ve Aphonse Elric isimli iki kardeşin felsefe taşını aradıkları maceralarını konu alıyor. Çünkü onlar, ölmüş annelerini hayata döndürmeye çalışırken kaybettikleri bedenlerini ancak bu şekilde bulabilirler.

Aynı mangadan uyarlanan filmin takipçileri tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor.

fullmetal alchemist1

Kaynak: Movieweb

Çeviri: Kübra Aruca

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up