Friends Dizisi Hakkında Az Bilinen 15 Gerçek

Diziler Liste Meraklısına

1- Dizi adı olarak Friends Like Us, “Six of One , Scross The Hall, and Insomnia Cafe gibi isimler düşünülmüş ancak en son Friends’te karar kılınmış. 

2- Bruce Willis ve Matthew Perry The Whole Nine Yards film çekimlerinde iddaya girişmişler. Matthew kazanmış ve Bruce Willis bu idda yüzünden Friends’te para almadan oynamış.

3- Dizinin bitimine çok az kala Monica’yı canlandıran Courteney Cox hamile kalmış, ama diziye göre hamile kalmaması gerektiğinden o bölümlerden sonra hep bol elbiseler giydirilmiş.

4- Jennifer Aniston film kariyerine devam etmek için son sezon öncesi diziden ayrılma kararı almış. Eğer ocaktan önce bitirirlerse 10. sezonu diziye devam edebilirim demiş.

5- The one after vegas bölümünün credit kısmında, herkesin soyadı Arquette olarak yazılmış. Zira Courteney Cox evlenerek Arquette soyadını almıştır.

6- Dizi gerçek seyirci önünde çekiliyormuş. Duyduğunuz kahkahalar gerçek seyircinin tepkileri.Hatta Tom Selleck sette ilk sahnesini çekerken seyirciler o kadar tezahürat yapmış ki, Richardlı sahneleri sonradan seyircisiz şekilde tekrar çekmek zorunda kalmışlar.

7- Dizi tarihi boyunca 6 isimden hiçbiri birbirinden fazla para almamış. İlk zamanlarda bölüm başı 22.500 dolar alan oyuncular son sezona doğru bölüm başı 1.000.000 dolar almış.

8- Dizi aslında 4 karakterin hikayesini anlatacakmış; Chandler ve Phoebe’yi yan karakterler olarak düşünmüşler. Chandler karakterinin gay olması planlanıyorken bundan son anda vazgeçilmiş.

9- Gunther 2. sezonun ortalarına kadar bi isme sahip değilmiş. hiç çağrılmamış ismiyle dizide.

10- Dizide Oscar ödüllü 8 oyuncu yer almış. Charlton Heston, Sean Penn, Susan Sarandon, Helen Hunt, Julia Roberts, Reese Witherspoon, Robin Williams, George Clooney, and Jim Rash.

11 – Dizideki 6 ismin tamamı All My Children dizisinden alınmış.

12- Matt Leblanc (Joey) dizinin ilk seçmelerine gittiğinde cebinde sadece 11 doları varmış. İlk aldıkları maaşla Monica kendine bi araba almış, Joey ise karakterine yakışır bir biçimde kendine ziyafet çekmiş.

13- Joey Days of Our Lives’te Drake Ramoray rolünü oynarken Jennifer Aniston’ın (Rachel) babası gerçek Days of Our Lives dizisinde doktoru oynamış.

14- Oyuncular seçilmeden önce, dizinin en büyük aşk hikayesi Monica ve Joey arasında yaşanması planlanmış. Ama Chandler ile Monica’ya nasip olmuş.

15- Friends dizisi bittikten sonra Matt Leblanc Joey karakterini sürdürmüş. Joey’e iki sezon dizi çekilmiş.

Joey

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up