Frankfurt Türk Filmleri Festivali Galası Yapıldı

Festivaller

Almanya’da bu yıl 11’incisi düzenlenen Frankfurt Türk Film Festivali’nin galası yapıldı.

Frankfurt yakınlarındaki Offenbach kentindeki Capitol gösteri merkezinde düzenlenen galaya Frankfurt Başkonsolosu İlhan Saygılı, Frankfurt Belediye Başkanı Petra Roth, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Offenbach Belediye Başkanı Horst Schneider ile sanatçılar Hülya Koçyiğit, Fatma Girik, Göksel Arsoy, Şebnem Sönmez, İlyas Salman, Rafet El Roman da katıldı.

Başkonsolos Saygılı konuşmasında, Türklerin Almanya’da işçi konumundan iş veren konumuna geldiklerini belirterek, “Yıllar önce Türkiye’den Almanya’ya gelen vatandaşlarımız artık büyük işler yapıyorlar. Başarılı Türk vatandaşlarımızla gurur duyuyoruz. Frankfurt Türk Film Festivali de beni çok gururlandırıyor. Çünkü Türklerin nerelere geldiğini görüyoruz. Özellikle beni duygulandıran ise çocukluğumda hafızama kazınan filmleri bu festival sayesinde tekrar izleme fırsatı bulacak olmam. Bu filmlerin benim için önemi çok büyük” dedi.

Almanya’nın tanınmış televizyon sunucularından Nazan Eckes’in moderatörlüğünde gerçekleşen galanın sonunda sanatçılara şükran ödülleri verildi.

Gurbetçileri konu alan çok sayıda filmde imzası bulunan Koçyiğit, ödülünü Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın’ın elinden aldı. Arsoy ödülünü Saygılı’dan, Salman ödülünü Girik’ten, Rafet El Roman da ödülünü festival sorumlusu Hüseyin Sıtkı’dan aldı.

Birçok Türk filminin gösterileceği festival 13 Kasım’a kadar sürecek.

star

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up