Frankfurt Türk Film Festivali ‘Aşk’ İle Başladı

Dünya Manşet

Almanya’nın Frankfurt kentinde bu yıl 11’incisi düzenlenen Frankfurt Türk Film Festivali’nin galası ”Aşk Tesadüfleri Sever” filmiyle yapıldı.

Frankfurt’ta Cinestar Metropolis’te gerçekleştirilen galaya Frankfurt Başkonsolosu İlhan Saygılı, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik, Şebnem Sönmez, Göksel Arsoy, İlyas Salman, Teoman Kumbaracıbaşı ve çok sayıda davetli katıldı.

Festivalin organizatörü Hüseyin Sıtkı, festivalin oluşmasında desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederek, ”Festivalimizi uluslararası boyutlara taşımak istiyoruz. Güzel bir yoldayız. Hedeflediğimiz yerlere varabilmemiz için desteğinize ihtiyacımız var” dedi.

Frankfurt Başkonsolosu Saygılı da konuşmasında, Türk sinemasının vardığı noktadan memnuniyet duyduğunu belirterek, ”Türk sinemasının ulaştığı yerler bizler için büyük bir gurur kaynağı. Festival için Türkiye’den Frankfurt’a gelen sanatçılarımıza şükranlarımı sunuyorum. Çünkü onlar sadece sinema sanatçısı değil, bizlere Türkçeyi sevdiren insanlar. Bizler için birer büyük örnek oldular. Biz onların filmleriyle büyüdük. Şöhret çok zor bir iş, fakat sanatçılarımız bu şöhreti layıkıyla taşıdılar” dedi.

13 Kasım’a kadar devam edecek olan festivalde Türk filmlerinin yanı sıra, Almanya’dan ve Avrupa’dan filmler gösterilecek. Ayrıca bu yılki festivalde göçün 50. yılı münasebetiyle gurbet temalı nostaljik Yeşilçam filmleri de seyircilerle buluşacak.

star

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up