Francis Ford Coppola’nın John Lennon’a Gönderdiği Mektup Ortaya Çıktı

Hollywood Meraklısına
Francis Coppola’nın The Beatles grubunun üyelerinden John Lennon’a, Apocalypse Now filminde beraber çalışmak istediğine dair yazdığı mektubu ortaya çıktı.

Baba serisiyle akıllara kazınan Francis Coppola‘nın 1979 yapımı Apocalypse Now filminin hazırlık sürecinde The Beatles grubunun üyelerinden John Lennon‘a yazdığı mektup yayınlandı.

Mart 1977’de yazılan mektupta Coppola’nın film üzerinde Lennon ile birlikte çalışmak istediğine dair ifadeler yer alıyor.

Destansı bir savaş filmini konu alan Apocalypse Now’ın yapım süreci boyunca Filipinler’de bir yanardağın yakınında yaşayan Coppola, Lennon ile tanışmak adına bir akşam yemeği davetini de mektubuna ekliyor.

Francis Coppola’nın çabalarına rağmen maalesef ki Lennon bu teklifi reddediyor. Lennon’ın usta yönetmene cevap olarak yazdığı mektupta ikilinin bir araya geldiğini ancak çalışma programlarının uyumsuzluğu nedeniyle projede birlikte çalışamadıkları görülüyor.

Coppola’nın John Lennon’a mektubu:

John Lennon’ın cevabı:

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up