Francis Ford Coppola Marvel Filmlerini Eleştirdi

Hollywood Manşet

Francis Ford Coppola, Marvel filmlerinin değersiz olduğunu ifade ederek Martin Scorsese’ye destek verdi.

Filmleriyle sinema tarihine adını altın harflerle yazdıran usta yönetmen Martin Scorsese, geçtiğimiz günlerde Marvel evrenine ait filmlerin sinema olmadığını ve daha çok eğlence sektörü için hazırlanan oyun niteliğinde uzun metrajlı gösteriler olduğunu belirtmişti.

Martin Scorsese ile Marvel arasındaki bu tartışmaya daha sonrasında Edward Norton da dahil olarak, sinema salonları zincirlerinin Marvel filmleri konusunda fazla tolerans gösterdiğini ve bu durumun sektöre zarar verdiğini ifade etmişti.

Scorsese’nin bu açıklamalarına destek veren bir diğer isim ise Francis Ford Coppola oldu. Usta yönetmen Marvel filmlerine yönelik açıklamalarında bu filmlerin değersiz olduğunu ifade etti. Lyon’da katıldığı bir etkinlikte konu hakkında konuşan Coppola, “Martin Scorsese Marvel filmlerinin sinema olmadığını söylemekte haklı çünkü sinemadan bir şey öğrenmeyi bekleriz; biraz aydınlanma, biraz bilgi, biraz ilham, bir şeyler elde etmeyi bekleriz. Aynı filmi tekrar tekrar izlemekten kimsenin bir şey elde edebileceğini zannetmiyorum. Martin bu sinema değil derken kibar davranıyordu. Bu filmlerin değersiz olduğunu söylemedi, ki bunu ben şimdi söylüyorum.” diyerek Scorsese’nin açıklamalarına destek verdi.

Martin Scorsese’nin açıklamaları Marvel evrenine dahil olan birçok isim tarafından eleştirilmişti. Francis Ford Coppola’nın da Marvel filmlerini hedef alan açıklamalarda bulunması, bu filmlerin son yıllarda yarattığı etkinin usta yönetmenler tarafından endişeyle karşılandığının da belirtisi oldu.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up