Sayfalar:Sonraki

İzleyene Gözyaşı Vaat Eden 7 Sağlam Film (3)

İzleyene gözyaşı vaat eden 7 sağlam film. Bu filmler sizi ağlatmak niyetinde.

Ağlamak güzeldir, demişti Sezen. Katılmamak ne mümkün. Bazen bir şarkı, bazen de bir film gözlerinizin kanallarını açar. Ağlatır. İşte o filmlerden bazıları.
The-Elephant-Man-6-e1412608879577

Fil Adam (1980) The Elephant Man IMDb 8.2

Doktor Frederick Treves, 1880’lerin kasvetli Londra’sındaki bi gezici sirkte Fil Adam lakaplı, çirkin ve son derece anormal bir görüntüsü olan John Merrick’e rastlar. Zalim bir adam olan sirk müdürü Bytes, annesi Merrick’e hamileyken bir filin saldırısına uğradığını anlatmaktadır. Dr. Treves, Merrick’in hastaneye yatırılmasını sağlar. Dr. Treves bir süre sonra pek de zeki olmayan Merrick’in korkunç görüntüsünün altında son derece duyarlı ve insancıl birinin olduğunu anlar. Hastanede ilk başta ondan korkan hemşireler de Merrick’e alışacaktır. Talihsiz adamın görünüşüne neden olanın ‘multiple neurofibromatosis’ isimli nörolojik bir hastalık olduğu anlaşılır. Hastane yaşamı da kolay geçmemektedir. Gece bekçisi bilet keserek fil adamı sergilemeye ve üzerinden para kazanmaya başlar. Bu arada Bytes tekrar ortaya çıkar, onu kaçırır ve kıta Avrupa’sına götürerek onu eski kötü günlere döndürür. Merrick’in tek umudu kaçarak İngiltere’ye dönmektir.

Fragman için tıklayın…

___

Sinefesto

Sinefesto

Admin at Sinefesto
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.
Sinefesto

Yorumlar

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up