Sayfalar:Sonraki

İş Dünyasının Acımasızlığını Merkezine Alan 10 Eleştirel Film

Hani şu klasik söz “ekmek aslanın ağzında” nice zamandır “midesinde” olarak zikrediliyor kim bilir. Çağımız değişiyor, hepimiz acımasız bir rekabetin içinde, dışarıdan ‘kopardıklarımız, koparabildiklerimizi’ eve götürüyoruz. Kazandıklarımızla çoğu özelliğini kullanmadığımız android tabanlı telefonlar, janjanlı kıyafetler ve çabuk kilo aldıran tadı güzel besin değeri değersiz yiyecekler alıyoruz -neyse bunu başka bir listede tartışalım-.  İş dünyası sinemada çoğunlukla plazalar, takım elbiseli adamlar ve çeşitli kavramlar – terimlerle temsil ediliyor. Oysa ki merceği biraz yakına getirdiğimizde aşırı acımasız – rekabet dolu bir dünyayı görüyoruz. İşte o dünyadan 10 film… Listede olmasını istediğiniz yapımı yorum kısmına ekleyebilirsiniz.

İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları (1999) Ressources humaines IMDb 7.7

Babasının makinist olarak çalıştığı büyük bir firmada stajyer olarak işe başlayan Franck, bir süre sonra yeni planlamaların yapıldığı projede aktif olarak görev alır. İşverenlerin kendi topladığı verileri aldatıcı biçimde kullandığını fark eden Franck, bir grup çalışanın işten atılacağını öğrenir. Bu kişilerden biri de babasıdır.

Fragman için tıklayın.

____

Yorumlar

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up