Sayfalar:Sonraki

Hayatta Kalma Temalı 7 Güzel Film

Yaşamak, her koşulda zor. Ama medeniyetin enstrümanları yokken ve bir de yalnızken doğayla mücadele epey güç. Sinemada çoğunlukla gerçek yaşam öykülerinden uyarlanan birçok yaşam mücadelesi filmi var. Onlardan 7’sini sizler için derledik. Eklemek istediğiniz varsa lütfen yorum kısmına yazın.

Kon-tiki

Kon-Tiki (2012) IMDb 7.2

Kon-Tiki, Norveçli bilim adamı Thor Heyerdahl ve beş arkadaşının 1947’de Güney Amerika’nın batı kıyılarından Tahiti’nin doğusundaki adalara yaptıkları yolculukta kullandıkları (efsanevi İnka tanrasına gönderme yaparak) sallarına verdikleri addır. Heyerdahl, eski çağlarda Amerika’da yaşayan insanların, okyanusu salla geçerek Polinezya’da koloniler kurmuş olabileceği düşüncesini kanıtlamak üzere arkadaşlarıyla birlikte çıktıkları yolculuğun güncesini 1950 yılında yayınlamıştır. Bu yolculuk biyografisi ilk kez 1954 yılında siyah beyaz olarak film edilmiştir. 2012 yılında tekrar bu filme konu alınan yolculukta ağaç kütüklerinden yapılan salla 4,300 millik ve 101 gün süren macera anlatılmaktadır.

Fragman için tıklayın

___

Yorumlar

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up