Sayfalar:Sonraki

En İyi Tetikçi ve Suikastçı Filmleri

Suikastçılar ve tetikçiler üzerine onlarca hatta yüzlerce sayıda film çekildi. Bazıları adını efsaneler arasına yazarken bazıları ise saman alevi gibi parlayıp söndü. Akılda kalanları sizler için derledik. İlk etapta 10 filmi listede göreceksiniz; ama listemizin sonunda diğer filmleri de bulabilirsiniz; o filmler de en az bunlar kadar iyidir.

Bakış Açısı

Bakış Açısı (2008) Vantage Point

Pete Travis’in yönettiği Bakış Açısı, görünenin ardındaki gerçeği farklı boyutlardan ele alıyor. Amerikan başkanının çevresinde geçen bir suikastı anlatan filmin konusu şöyledir: Thomas Barnes ve Kent Taylor, küresel boyutta terörle savaşın dönüm noktasında Başkan Ashton’ı korumakla görevli gizli ajanlardır.
Başkan Ashton, İspanya’ya varışından birkaç dakika sonra vurulunca, kargaşa baş gösterir ve suikastçı avı sırasında apayrı yaşamlar kesişir. Kalabalıkta bulunan Amerikalı turist Howard Lewis, çocukları için başkanın gelişini kaydederken başkana ateş eden kişiyi görüntülediğine inanır. Kalabalığın içindeki bir diğer kişi, tarihi olayı tüm dünyada milyonlarca televizyon izleyicisine aktarmakta olan Amerikalı haber yapımcısı Rex Brooks’tur.
Onlar ve diğerleri hikayelerini anlatırken, bulmacanın parçaları yerine oturmaya başlar; ve anlaşılır ki yüzeyin hemen altında şok edici gerekçeler yatmaktadır.

___

Yorumlar

Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up