Sayfalar:Sonraki

Aşkın Acı Yüzünü Gösteren 10 Film

Mutlu aşk yoktur, diyor ya Aragon… İzlediğimiz mutlu sonlu filmler aksini iddia etse de aşk acıtır. İncitir ve değiştirir insanı. Aşkın acı yüzünü, kanatan keskinliğini anlatan film yok mudur? Hem de oldukça fazla. İşte kahramanlarını ağlatan, acıya sürgün eden 10 film. Listede olmasını istediğiniz filmleri yorum kısmına ekleyebilirsiniz.

Gegen die Wand

Duvara Karşı (2004) Gegen die Wand IMDb 8.0

+15

“Aşk bir tahta ata benzer, sallanır durursun ama bir yere gidemezsin.”

Cahit 40 yaşlarında, bir eğlence mekanında boş içki şişelerini toplayarak hayatını kazanmaktadır ve birgün isyanın eşiğine gelir. İntihara teşebbüs eder. Gideceği hastanede yine aynı sebepten orada bulunan Sibel ile tanışacaktır. Cahit her şeyden vazgeçmiş hayata tutunmak için sebebi olmayan bir adamdır. Sibel ise aile baskısından bunalmış, ve bu baskıdan kurtulmanın tek kaçış yönü bir Türk ile evlenmektir.

Birden Cahit’in karşına çıkar ve evlenme teklif eder. Şartlı bir hayat yaşamayı sunar Cahit’e; evleneceklerdir ama herkes istediğini yaşamakta serbest olacaktır. Fakat ‘aşkı’ çok hafife alırlar. Farkında olmadan ikisinide hayatı değişmeye başlar.

___

Yorumlar

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up