Sayfalar:Sonraki

2 Ekim Haftası Vizyon Filmleri

marslı afiş

Marslı

2014´ün en çok satanlar arasında yer alan ve yılın en sevilen bilim-kurgu kitaplarından olan Andy Weir imzalı Marslı, Ridley Scott’un yönetmenliğinde sinemaya uyarlandı. Başrollerinde Matt Damon, Sean Bean, Kate Mara, Jessica Chastain, Jeff Daniels ve Michael Pena’nın yer aldığı kalabalık bir kadroya sahip filme, sezonun en iddialı bilim-kurgularından biri olarak bakılıyor.

Mars gezegenine astronotların gönderildiği bir görevde, Mark Watney isimli astronot şiddetli bir fırtına sonrası öldü sanılarak ekibi tarafından Mars’ta bırakılır. Fakat Watney hayattadır ve kendisini Mars’ta yapayalnız bulur. Elindeki sınırlı olanaklarla ürettiği yaratıcı mekaniklerin yardımıyla bir yandan hayatta kalma mücadelesi verirken diğer yandan dünyaya yaşadığına dair sinyal göndermeye çalışır. Gönderdiği mesaj sonunda NASA´ya ulaşır. Artık tüm dünyanın ortak bir derdi vardır: ‘Marslı’nın eve dönmesini sağlamak!

 

Yorumlar

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up