Sayfalar:Sonraki

16 Ocak 2015 Haftası Vizyona Giren Filmler

fatihin fedaisi kara murat
Fatih’in Fedaisi Kara Murat

Rahmi Turan’ın yarattığı, Abdullah Turhan´ın çizdiği bir çizgi roman kahramanı olan Kara Murat yıllar sonra tekrardan sinemaya uyarlandı.

Kara Murat; yağız, güçlü ve genç bir akıncı beyidir. Osmanlı ve Bizans İmparatorlukları arasında Sırbistan´da geçen savaşta tek başına Bizans askerlerinin arasına girip savaşın gidişatını değiştirebilecek bir savaşçıdır. Akıncılarla beraber Osmanlı sınırlarını koruyarak Bizans´ın dikkatını çeker.

Savaşta yaptıklarıyla ne kadar cesur ve korkusuz olduğunu gösteren Kara Murat, bundan sonra ülkesini, halkını, Osmanlı İmparatorluğu´nu ve ailesini korumak için elinden geleni yapacaktır.
Sultan Murat´ın kardeşi Orhan Çelebi´nin tek amacı ise tahta geçmektir. Fakat Sultan Murat´ın padişahlığı oğluna bırakmasıyla genç, cesur ve bir o kadar da inançlı olan Sultan Mehmet´in dönemi başlar. Sultan Mehmet´in güçsüz olduğunu düşünenler bu durumu fırsat bilirler ve hain planlar yaparlar.

Fragman İzle

Sinefesto

Sinefesto

Admin at Sinefesto
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.
Sinefesto

Yorumlar

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up