Sayfalar:Sonraki

16 Ocak 2015 Haftası Vizyona Giren Filmler

fatihin fedaisi kara murat
Fatih’in Fedaisi Kara Murat

Rahmi Turan’ın yarattığı, Abdullah Turhan´ın çizdiği bir çizgi roman kahramanı olan Kara Murat yıllar sonra tekrardan sinemaya uyarlandı.

Kara Murat; yağız, güçlü ve genç bir akıncı beyidir. Osmanlı ve Bizans İmparatorlukları arasında Sırbistan´da geçen savaşta tek başına Bizans askerlerinin arasına girip savaşın gidişatını değiştirebilecek bir savaşçıdır. Akıncılarla beraber Osmanlı sınırlarını koruyarak Bizans´ın dikkatını çeker.

Savaşta yaptıklarıyla ne kadar cesur ve korkusuz olduğunu gösteren Kara Murat, bundan sonra ülkesini, halkını, Osmanlı İmparatorluğu´nu ve ailesini korumak için elinden geleni yapacaktır.
Sultan Murat´ın kardeşi Orhan Çelebi´nin tek amacı ise tahta geçmektir. Fakat Sultan Murat´ın padişahlığı oğluna bırakmasıyla genç, cesur ve bir o kadar da inançlı olan Sultan Mehmet´in dönemi başlar. Sultan Mehmet´in güçsüz olduğunu düşünenler bu durumu fırsat bilirler ve hain planlar yaparlar.

Fragman İzle

Yorumlar

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up