Sayfalar:Sonraki

10 Sıra Dışı Meslek ve 10 Güzel Film

Meslek, hayatımızı idame ettirecek parayı sağlayan, kimimizin sevdiği, kimimizin nefret ettiği, elinden geldiği yeteneklerimiz ölçüsünde yaptığımız iş, ünvan… Çevremiz standart mesleklere sahip standart insanlarla dolu. İlginç bir meslek sahibi olanlar bazen uzaylı muamelesi bile görebiliyor. İşte o meslekleri bünyesinde barındıran on filmi sizler için derledik. Eklemek istediğinizi yorum kısmına yazabilirsiniz.

Okuribito

Son Veda (2008) Okuribito IMDb 8.1

Daigo Kobayashi çello çaldığı orkestra dağıldığında, müzik kariyerine veda eder ve karısı Mika ile kuzeydoğudaki Yamagata Bölgesi’ndeki memleketine döner. İyi iş koşulları sunan bir ‘yardımcı aranıyor’ ilanı görür. Turizm acentesi olduğunu varsayarak görüşmeye gittiği ofisin arka duvarına yeni tabutlar dizilmiştir. Şirketin sahibi olan Sasaki, Daigo’nun özgeçmişine şöyle bir bakarak işe alır. Bu noktada Daigo şirketin tam olarak ne iş yaptığını sorar ve iş tanımında cesetlerin yakılmadan önce törensel olarak ‘tabutlanmasının’ yer aldığını öğrenir. Tereddüt eder ancak Sasaki işi alması için onu zorlayınca kabul eder ve Mika’ya işe ‘törenlerin’ dahil olduğunu söyler. Bu şekilde Yamagata’da Hirano civarında Sasaki’yle yolculuk etmeye başlar.

___

Yorumlar

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up