FKA Twigs Koreografisi ile “Catch Me Daddy”

Genel Manşet

fka-twigs

FKA twigs bu defa koreograf rolüyle karşımıza çıkıyor.

Videolarından da anlaşılacağı üzere geçmişte tutkulu bir dansçı olan Twigs, bu hafta Avrupa beyaz perdelerindeki yerini alacak İngiliz yapımı bağımsız film ‘Catch Me Daddy’nin kısa ancak etkili dans sahnesinden sorumlu. Arka fonda Patti Smith’in parçası ‘Land’i duyduğumuz sahnede, başrol oyuncusu Sameena Jabeen Ahmed, Twigs’den aldığı tüyolarla kendini ritmin içine doğru bırakıyor.

“Hayatında ilk defa dans etmesi” kısmıyla filmin oldukça yoğun bir bölümünü oluşturan ve Laila’nın özgürlük ifadesini yansıtan bu sahne için yönetmen Daniel Wolfe, FKA twigs’le çalışmayı istemiş.

Daniel Wolfe’nin prömiyerini geçen sene Cannes Film Festivali’nde gerçekleştirilen ilk uzun metraj filmi “Catch Me Daddy” Kuzey İngiltere’nin kıyısında köşesinde öz ailesinden kaçmaya ve dolayısıyla saklanmaya çalışan Laila’yı (Sameena Jabeen Ahmed) konu alıyor. Erkek arkadaşı Aaron (Connor McCarron) ile birlikte Laila’nın ağabeyi tarafından kovalanan ikili aynı zamanda babasının yolladığı eşkiyalardan da saklanmaya çalışırlar.

Müzik klibi yönetmenliğinde uzmanlaşmış olan Daniel Wolfe’un sanat anlayışının farklı bir bakış açısı taşıdığını film afişlerinde de görüyoruz. “Boschian” Newyork’ta yaşayan sanatçı Mu Pan’a ait.Mu Pan’ın sürrealist pop bakış açısıyla tasarladığı afişlerin referansı da Çin’in baskı kalıplarından ve özgün kara kaleminden geliyor.

catch-me-daddy-poster-filmloverss

catch-me-daddy-poster2

27 Şubat’ta İngiltere’de vizyona girecek olan filmin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği konusunda ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up