Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

First Cut Lab Başvuruları Başladı

Boğaziçi Film Festivali’nin endüstri bölümü Bosphorus Film Lab bünyesinde yürütülen First Cut Lab başvuruları açıldı.

Yayınlandı

tarihinde

Boğaziçi Film Festivali’nin endüstri bölümü Bosphorus Film Lab bünyesinde yürütülen First Cut Lab başvuruları açıldı.  

Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından 23 – 30 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 8. Boğaziçi Film Festivali‘nin endüstri bölümü olan ve Bosphorus Film Lab tarafından bu yıl ülkemizde ikincisi düzenlenecek First Cut Lab, talihlilerini aramak üzere başvurularını başlattı.

2015’den bu yana kaba kurgusu yapılmış olan projeleri uluslararası seviyeye çıkarmak üzere düzenlenen First Cut Lab, bu yıl ülkemizden iki proje seçecek.

Bu sene 24 – 29 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan First Cut Lab’ın Türkiye ayağında seçilen kurgu aşamasındaki iki uzun metrajlı filmin yapımcısı ve yönetmeni, uluslararası danışmanlar ile projeler üzerine çalışma fırsatı yakalayacak.     

En az 60 dakika uzunluğunda ve ilk kurgusu tamamlanmış olan filmlerin katılabileceği First Cut Lab‘a başvurular 17 Ağustos – 1 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

Barış Sarhan’ın yönetmenliğini, Umut Eğitimci’nin yapımcılığını yaptığı Cemil Şov, Ferit Karahan’ın yönetmenliğini, Kanat Doğramacı’nın yapımcılığını üstlendiği Okul Tıraşı, ve Çağıl Bocut’un yönetmenliğini yaptığı, Aslı Erdem ve Çağlar Bocut’un ise yapımcılığını üstlendiği Sardunya filmleri geçtiğimiz yılın First Cut Lab talihlileri olmuştu. Seçilen projelerin yönetmenleri ve yapımcıları uluslararası prestijli birçok firma ile çalışma fırsatı yakalamıştı.

Yabancı atölye danışmanları ile filmlerin kurgusu ve festival ve dağıtım stratejisi üzerine birebir çalışma fırsatı bulan Ferit Karahan’ın yazıp yönettiği, Kanat Doğramacı’nın yapımcılığını üstlendiği Okul Tıraşı bir sonraki adım olan Karlovy Vary First Cut Lab Plus’a seçilen sekiz projeden biri olup L’avventura Studio, Wolf Consultants, Tiramisu taraflarından ortaklaşa verilen pazarlama ve dağıtım danışmanlığı ödülünü kucaklamıştı.

Geçtiğimiz yıl ilk kez Boğaziçi Film Festivali aracılığıyla projelere destek vermek üzere iş birliğine girişen First Cut Lab başvuruları, 1 Ekim 2020 tarihine kadar www.bogazicifilmfestivali.com adresi üzerinden gerçekleşecek.

8. Boğaziçi Film Festivali, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları, Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı‘nın destekleriyle; Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından 23 – 30 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek. 

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manşet

Çağatay Ulusoy’lu Kağıttan Hayatlar Filminden İlk Fragman Yayınlandı

12 Mart’ta Netflix’te!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Başrolünde Çağatay Ulusoy’un yer aldığı “Kağıttan Hayatlar” filminden ilk fragman yayınlandı.

Çağatay Ulusoy’un çöp toplayıcısı olarak yer aldığı Kağıttan Hayatlar filminden ilk fragman yayınlandı. Netflix‘te yayınlanacak olan filmin yönetmen koltuğuna Ayla, Müslüm, Türk İşi Dondurma gibi başarılı yapımların yönetmeni Can Ulkay oturuyor.

Behzat Ç. dizisinin senaristi Ercan Mehmet Erdem tarafından kaleme alınan filmde Ulusoy‘a Emir Ali Doğrul, Selen Öztürk, Ersin Arici ve Turgay Tanülkü eşlik ediyor. Merakla beklenen film, 12 Mart tarihinde Netflix‘te ekranlara gelecek.

Okumaya Devam Et

Manşet

Çağatay Ulusoy’lu Mücadele Çıkmazı Filminin Adı Değişti

12 Mart’ta Netflix’te.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Çağatay Ulusoy’un başrolünde çöp toplayıcısı olarak yer aldığı Mücadele Çıkmazı filminin adı ve yayın tarihi değişti.

Çağatay Ulusoy’un çöp toplayıcısı olarak yer aldığı Mücadele Çıkmazı filminden gösterim öncesi radikal değişimler yaşandı. Netflix‘te Mücadele Çıkmazı olarak ekranlara gelmeyi planlayan filmin adı “Kağıttan Hayatlar” olarak değiştirildi.

Yönetmen koltuğuna Ayla, Müslüm, Türk İşi Dondurma gibi başarılı yapımların yönetmeni Can Ulkay‘ın oturduğu filmin gösterim tarihi de 15 Mart’tan 12 Mart’a alındı.

Behzat Ç. dizisinin senaristi Ercan Mehmet Erdem tarafından kaleme alınan filmde Ulusoy‘a Emir Ali Doğrul, Selen Öztürk, Ersin Arici ve Turgay Tanülkü eşlik ediyor.

Okumaya Devam Et

Türkiye

SİYAD Onur ve Emek Ödülleri Açıklandı

SİYAD kısa film, belgesel ve fantastik film dallarındaki adaylar da belli oldu.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bu sene 53. sü düzenlenen Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Ödülleri’nin Onur ve Emek Ödülleri’nin kimlere verileceği belli oldu.

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD), 53. SİYAD Türkiye Sineması Ödül Töreni’nde Onur Ödülleri’nin oyuncu Nur Sürer ile belgesel sinemacı Can Candan’a, Emek Ödülü’nün ise Cine Majestic Sinemaları’nda makinist olarak görev yapmakta olan emektar sinema çalışanı Ali Koçoğlu’na verileceğini açıkladı. 

53. SİYAD Türkiye Sineması Ödülleri’nin kısa film, belgesel ve fantastik film dallarındaki adayları da belli oldu. En İyi Film başta olmak üzere diğer dallardaki adaylar daha önce açıklanmıştı. 2020 Türkiye sinemasının toplam 16 kategoride SİYAD üyelerinin oylarıyla belirlenecek olan en iyileri, Mart ayında gerçekleştirilecek törende açıklanacak. 

SİYAD kısa film, belgesel ve fantastik film dallarındaki adaylar da belli oldu.

SİYAD Giovanni Scognamillo Fantastik Film Ödülü adayları: 

 • Bina – Orçun Behram 
 • Bir Annenin Sonatı  [kısa metraj] – Fehmi Öztürk 
 • Free Fun [kısa metraj] – Fehmi Öztürk 
 • Peri: Ağzı Olmayan Kız – Can Evrenol  
 • Tapınak [kısa metraj] – Murat Uğurlu 

SİYAD Kısa Film Ödülü adayları: 

 • Büyük İstanbul Depresyonu – Zeynep Dilan Süren
 • Paydos –  Öykü Orhan 
 • Sürgünde Bir Yıl  – Malaz Usta 
 • Yağmur, Şnorkel ve Taze Fasulye – Yavuz Akyıldız 
 • Yara – Onur Güler

SİYAD Orta-Uzun Metraj Belgesel Ödülü adayları: 

 • Ah Gözel İstanbul – Zeynep Dadak 
 • Atık Sözlüğü: Tanımların ve İmajların Geri Dönüşümü – Alper Şen  
 • Hayalimdeki Sahneler – Metin Akdemir  
 • Maddenin Halleri – Deniz Tortum  
 • Mimaroğlu – Serdar Kökçeoğlu 
 • Miss Holokost Survivor – Eytan İpeker 

SİYAD Kısa Metraj Belgesel Ödülü adayları: 

 • Buluşma – Nurbanu Asena  
 • Cemile Sezgin – Aylin Kuryel, Raşel Meseri  
 • Oyuncakçı Saklı Yadigarlar – Yağmur Kartal 
 • Seval – Ahmet Keçili 
 • Silivri’den Mektuplar (Letters from Silivri) – Adrian Figuero 

Okumaya Devam Et

Popüler