Fındıkkıran ve Dört Diyar

Vizyondakiler

Lasse Hallström ve Joe Johnston’ın yönetmenliğini üstlendiği Fındıkkıran ve Dört Diyar filminin senaryosunu E.T.A. Hoffmann, Ashleigh Powell ve Tom McCarthy kaleme aldı. Zengin kadrosuyla dikkat çeken filmde Mackenzie Foy, Keira Knightley, Matthew MacFadyen, Helen Mirren, Morgan Freeman gibi oyuncular bulunuyor.

Genç Clara’nın istediği tek şey bir anahtardır. Bu eşi benzeri olmayan anahtar, vaftiz babası Drosselmeyer’ın ona geleneksel parti sırasında verdiği ve hayata zamansızca veda etmiş olan annesinin paha biçilemez altın tarağını bulunduran kutunun anahtarıdır. Ancak bu anahtar garip ve esrarengiz bir paralel dünyada kaybolmuştur. Clara bu paralel dünyada bir fare çetesiyle, Çiçekler Ülkesi, Tatlılar Ülkesi, Kar Taneleri Ülkesi olmak üzere 3 boyuta hükmeden hükümdarlarla ve yolculuğunda ona eşlik edecek olan Phillip isimli bir askerle tanışır. Clara ve Phillip, despot Zencefil Anne’nin yönetimindeki 4. boyutta da anahtarı aramak ve dengesi bozulmuş olan paralel evrene denge getirebilmek için cesur olmalıdır.


Yönetmen
Lasse Hallström
Joe Johnston

Senaryo
E.T.A. Hoffmann
Ashleigh Powell
Tom McCarthy

Oyuncular
Mackenzie Foy
Keira Knightley
Matthew MacFadyen
Helen Mirren
Morgan Freeman

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up