Filmlerin Unutulmaz Telefon Kulübe Sahneleri

Liste

Matrix (1999) IMDb 8,7

Bilimkurgu efsanesi Matrix filminde; Matrix evreninde bulunan karakterler bu evrenden çıkmak için telefon kulübesine ihtiyaç duyarlar.

Koş Lola Koş (1998) Lola Rennt IMDb 7,6

1998 yılı Alman yapımı filmde, paniklemiş haldeki erkek arkadaşı Manni, Lola’yı bir telefon kulübesinden aradıktan sonra Lola’nın zamanla olan mücadelesi başlar.

Sıkı Dostlar (1990) Goodfellas IMDb 8,7  

Martin Scorsese imzalı Sıkı Dostlar’da James, telefon kulübesinde, Tommy’nin öldüğünü öğrendikten sonra telefona hiç de iyi davranmaz.

Kuşlar (1963) The Birds IMDb 7,7

Alfred Hitchcock’un kült filmi ‘Kuşlar’da, Melanie, kasabayı terörize eden kuş sürüsünden kendini korumak için bir telefon kulübesine saklanır.

Görevimiz Tehlike Hayalet Protokol (2011) Mission: Impossible – Ghost Protocol IMDb 7,4

Ajan Ethan Hunt, son derece teknolojik olan ve görüşmeden sonra kendisini imha eden bir telefon kulübesinde görüşmesini yapar.

Amerikan Sapığı (2000) American Psycho IMDb 7,6

2000 yapımı filmde sapık Patrick’i, son derece psikopatça bir konuşma yaptığı telefon kulübesinde alt açıda izleriz.

Rosemary’nin Bebeği (1968) Rosemary’s Baby IMDb 8,0

Roman Polanski’nin 1968 yapımı psikolojik korku filminde, Rosemary Woodhouse’u, Dr. Hill’le çılgına çeviren bir telefon görüşmesi yaptığını görürüz.

Düşman (2013) Enemy IMDb 6,9

Dennis Villeneuve imzalı Düşman’da; Adam kendisine ikizi kadar benzeyen Anthony’nin evini arar ve onun karısıyla konuşur. Kadın da onu Anthony zanneder.

Komando (1985) Commando IMDb 6,7

1985 yapımı filmde Arnold Schwarzenegger, telefon kulübesinden kendisine ateş eden adama aldırmadan kulübeyi omuzlar ve fırlatır.

Garez 2 (2006) The Grudge 2 IMDb 5,0

Vanessa, kötücül varlıktan kurtulmak için telefon kulübesine sığınır ancak burası da onun için pek korunaklı değildir.

Salak ile Avanak (1994) Dumb and Dumber IMDb 7,3

1994 yapımı kült komedi filmi Salak ile Avanak’ta, telefon sırasını bekleyen sabırsız adamın başına hiç de iyi şeyler gelmez.

Telefon Kulübesi (2002) Phone Booth IMDb 7,0

Özel görüşmelerini yaptığı telefon kulübesinde mahsur kalan Shepard, kulübeyi hedef alan bir seri katil tarafından kontrol edilmeye başlanır.

Joker (2019) IMDb 8,6

Todd Philips imzalı Joker filminde Arthur Fleck, çok ihtiyaç duyduğu işinden kovulduğunu bir telefon kulübesinde öğrenir ve yıkılır.

HazırlayanMehmet Ali Karga

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up