Filmekimi’nin Gösterim Çizelgesi Açıklandı!

Festivaller

Bu sene 10.yılını kutlayan Filmekimi’nin gösterim  programları açıklandı…

İstanbul’da ekimin ve ‘iyi’ filmlerin habercisi olan sinema festivali Filmekimi‘nin detayları, festival tarihi yaklaştıkça belirginleşiyor. 10. yaşını programdaki 39 filmin yanı sıra farklı illerdeki gösterimlerle de kutlayan Filmekimi’nin gösterim çizelgesinin yer aldığı broşürler, 24 Eylül Cumartesi gününden itibaren Atlas, Beyoğlu, Nişantaşı City’s ve Maçka G-Mall Sinemaları’ndaki yerlerini alacak.

Her sene İKSV tarafından düzenlenen Filmekimi daha önce de açıklandığı üzere 8-15 Ekim tarihleri arasında 8 gün boyunca Atlas, Beyoğlu, Nişantaşı City’s veCinebonus Maçka G-Mall sinemalarında film tutkunlarına kapılarını açacak. Yapılan ilk basın toplantısından sonra programa yeni eklenen 9 film arasında Tost (S. J. Clarkson), Days of Grace (Everardo Gout), The Island (Kamen Kalev), Cannes’dan Fipresci ile dönen Le Havre (Aki Kaurismäki), Another Happy Day (Sam Levinson),We Have a Pope (Habemus Papam)(Nanni Moretti), ve Inni (Vincent Morisset) filmleri yer alıyor.
28-29 Eylül ve 30 Eylül’de Lale Kart avantajından yararlanamayanlar için festival biletleri 1 Ekim’den itibaren satışta; bu cumartesi salonlarda olacak broşürler ise 1 TL’den satışa sunulacak.Biletler Biletix satış noktaları, www.biletix.com, Biletix çağrı merkezi (0216) 556 98 00 ile Atlas, Beyoğlu, City’s ve G-Mall gişelerinden satışa olacak.

Festivalde daha önce açıklandığı gibi hafta içi gündüz seansları (11.00, 13.30, 16.00) 5 TL’lik ücreti ile yüzleri güldürürken, çalışan kesime yönelik haftaiçi 19.00 ve 21.30 seanslarıyla hafta sonu tüm seanslar tam 14, indirimli 8 TL’den olmak üzere satışta olacak. Seanslar ise her zaman ki gibi 11.00, 13.30, 16.00, 19.00 ve 21.30.
Filmekimi 10. yaşına özel olarak ilk kez İstanbul dışına çıkacak ve 13–16 Ekim’de İzmir’de, 20–23 Ekim’de Bursa ve Konya’da, 27–30 Ekim’de Trabzon ve Diyarbakır’da film seçkisinden gösterimlerle Anadolu’da sinemaseverlere ulaşacak.

Gösterim çizelgesi ve daha ayrıntılı bilgi için: http://filmekimi.iksv.org/tr/index.asp

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up