‘Filmekimi’ Bugün Başlıyor!

Festivaller Manşet

Sinemaseverlerin sonbahar tutkusu olan “Filmekimi” bugün başlıyor. 15 Ekim’e kadar sürecek olan festival, 39 filmle izleyicilerin karşısına çıkacak.

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı ( İKSV ) tarafından düzenlenen ” Filmekimi “, 8 gün boyunca Atlas, Beyoğlu, Nişantaşı City’s ve Cinebonus Maçka G-Mall olmak üzere 4 sinemada sinemaseverlerle buluşacak.

Bu yıl 10. yaşını kutlayan ” Filmekimi “, dünyanın belli başlı festivallerinde ödüller kazanan, Berlin, Cannes, Venedik ve Toronto’da dünya prömiyerlerini yapan filmlerle usta yönetmenlerin son yapıtlarının da aralarında bulunduğu 39 filmle izleyicilerin karşısına çıkacak.

” Filmekimi “nde hafta içi gündüz seansları (11.00, 13.30, 16.00) 5 lira, hafta içi 19.00 ve 21.30 seansları ile hafta sonu tüm seanslar tam 14, indirimli 8 lira olacak.

” Filmekimi ” İstanbul dışına taşacak

” Filmekimi ” 10. yılında, İstanbul sınırlarını aşacak ve Avrupa Birliği programı MEDIA’nın da desteğiyle Türkiye’nin 5 kentine daha sinemanın en iyi ve en güncel örneklerini götürecek.

” Filmekimi ” ve bu yılki İstanbul Film Festivali programında gösterilen filmlerden oluşturulan özel seçkinin gösterimleri, 13 – 16 Ekim’de İzmir, 20 – 23 Ekim’de Bursa ve Konya, 27 – 30 Ekim’de Trabzon ve Diyarbakır’da yapılacak.

Bilet fiyatları İzmir için öğrenci 8, tam 10 lira, Bursa, Konya ve Trabzon için öğrenci 5, tam 8 lira, Diyarbakır için öğrenci 3, tam 5 lira olarak belirlendi. Bu 5 şehirdeki biletler de yine Biletix üzerinden 1 Ekim cumartesi gününden itibaren satışa çıkacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up