‘Filmekimi’ Bugün Başlıyor!

Festivaller Manşet

Sinemaseverlerin sonbahar tutkusu olan “Filmekimi” bugün başlıyor. 15 Ekim’e kadar sürecek olan festival, 39 filmle izleyicilerin karşısına çıkacak.

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı ( İKSV ) tarafından düzenlenen ” Filmekimi “, 8 gün boyunca Atlas, Beyoğlu, Nişantaşı City’s ve Cinebonus Maçka G-Mall olmak üzere 4 sinemada sinemaseverlerle buluşacak.

Bu yıl 10. yaşını kutlayan ” Filmekimi “, dünyanın belli başlı festivallerinde ödüller kazanan, Berlin, Cannes, Venedik ve Toronto’da dünya prömiyerlerini yapan filmlerle usta yönetmenlerin son yapıtlarının da aralarında bulunduğu 39 filmle izleyicilerin karşısına çıkacak.

” Filmekimi “nde hafta içi gündüz seansları (11.00, 13.30, 16.00) 5 lira, hafta içi 19.00 ve 21.30 seansları ile hafta sonu tüm seanslar tam 14, indirimli 8 lira olacak.

” Filmekimi ” İstanbul dışına taşacak

” Filmekimi ” 10. yılında, İstanbul sınırlarını aşacak ve Avrupa Birliği programı MEDIA’nın da desteğiyle Türkiye’nin 5 kentine daha sinemanın en iyi ve en güncel örneklerini götürecek.

” Filmekimi ” ve bu yılki İstanbul Film Festivali programında gösterilen filmlerden oluşturulan özel seçkinin gösterimleri, 13 – 16 Ekim’de İzmir, 20 – 23 Ekim’de Bursa ve Konya, 27 – 30 Ekim’de Trabzon ve Diyarbakır’da yapılacak.

Bilet fiyatları İzmir için öğrenci 8, tam 10 lira, Bursa, Konya ve Trabzon için öğrenci 5, tam 8 lira, Diyarbakır için öğrenci 3, tam 5 lira olarak belirlendi. Bu 5 şehirdeki biletler de yine Biletix üzerinden 1 Ekim cumartesi gününden itibaren satışa çıkacak.

Sinefesto

Sinefesto

Admin at Sinefesto
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.
Sinefesto

Latest posts by Sinefesto (see all)

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up