Film ve Dizilerin En Hızlı 10 Karakteri

Liste

Superman

Sinemanın, çizgi roman dünyasının öncül karakteri, gazeteci kimlikli Clark Kent nam-ı değer Superman hız sınırını zorlayan en ideal kahramanlardan. Telefon kulübelerinde yarım saniyede üst değiştirir. 2 saniyede uzaya çıkar.

Flash

Hız aleminin en hızlılarından Flash DC’nin belki de en hızlık kahramanlarındandır, şimşek gibi hızlı olan Flash maalesef layık olduğu filme kavuşamamıştır. Bir şehri birkaç saniyede turlayan kırmızı kostümlü kahramanımız kostüm öncesine dek epey kıyafet yıpratmıştır. Tek dileğimiz Batmanlı Justice Leauge’de az da olsa kendisini görmek.

Dash

İnanılmaz Aile’nin sarışın ortancası Dash yeteneğini çok seven haylaz bir çocuktur. O öyle hızlıdır ki henüz ilkokulda iken su üstünde yürüyecek hıza kavuşmuştur. Geride bıraktığı yorgun atletizmcileri de unutmayalım.

Road Runner

Hızlı ve kanatlı çizgi karakterimiz peşinden koşturan Will E. Coyote’yi her bölümde defalarca madara eder. “Bip bip” diyerek uzaklaşır. Eti budu olmayan bu karaktere karşı çoğu çocuk çakalın tarafını tutacak kadar gıcıktır ona.

Speedy Gonzales

“Ariba, ariba” sesleriyle ortalığı yıkan bu güneyli esmer faremiz kendisi ile masa tenisi oynayacak kadar hızlı. Peşinden koşan Sylvester ve diğer kahramanlar ise hız kurbanı!

Sonic

Oyun dünyasından çizgi filme çocukların sevgilisi Sonic, hızlılar arasındaki en mavi en farklı karakter. Kankası çift kuyruklu tilkiyi de unutmayalım.

Neo

Siber alemin suçlusu Neo Matrix’in Superman’idir. Tek eliyle süper ajan Smith’i alt eder.

Xlr8

Ben 10’in kahramanlarından Xlr8 adını vitesten almıştır. Hızını siz hesap edin.

Iron Man

Kostüm torpilli bu hızlı adam şımarık milyarder Tony Stark’ın kendisi. Yaşadığı talihsizliği lehine çeviren Stark Iron Man ile hız rekorları kırar.

Quicksilver

Marvel’in son zamanlarda en sevilen karakteri olan bu gri saçlı çocuk, Magnetto’nun evladı aşırı hızlı ve ergen. Saniyenin yüzde bilmem kaçında onlarca kişiyi kurtarabilen Quicksilver anın keyfini çıkarmayı da ihmal etmez.

Bir de böyle bir şey var:

Quicksilver ve Flash’a Türkler tarafından yazılmış rap şarkı.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up