“Film ve Dizilerde Ahlakımıza Darbe Vuruluyor”

Manşet Türkiye

Araştırma Dayanışma ve Eğitim Vakfı Başkanı Ali Rıza Demircan’dan sinema alanındaki çalışmalara dair hükümete ve cumhurbaşkanına yönelik bir açıklama geldi.

ali-rıza-demircan

“Yolsuzlukla Mücadele ve Sinema -Televizyon” başlığıyla duyurulan açıklamada, yolsuzluğun en alt düzeye indirilmesi gerektiği belirtildi. Açıklamada Demircan, sinema ve televizyon dizilerinde inanç ve ahlaka yönelik olumsuzlukların da görmezden gelinemeyeceğini vurguladı.

İşte açıklamanın tam metni:

YOLSUZLUKLA MÜCADELE VE SİNEMA-TELEVİZYON

Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza çağrımdır.

I- İnsanın var olduğu her yerde yolsuzluk vardır. Önemli olan en alt düzeye indirilmesidir. Lütfen bakanlıklar ve mahalli idareleri kontrol altına almaya çalışınız. Yolsuzluk yapılmıyor diyorsanız yanılıyorsunuz. Lütfen Denetleme Kurulları’nı devreye sokunuz.

II- Sinema filmleri ve ATV dahil telvizyon kanallarımızda yayınlanan dizilerle inançlarımıza ve ahlâkımıza vurulan darbeler nitelenemez boyutlara ulaştı. Bu konuda bir birim oluşturularak senaryolar kontrol altına alınmalıdır. Bunun için İstanbul’da dev platolar kurulmalı ve senaryolarını onaylatacak ilgililerin hizmetine sunulmalıdır. Örnek olması için sembolik de olsa bu alanda görev almaya hazırım.

III- İMF’ye borçlar ödendi ama ödenenen İMF borçları kadar faizi her yıl devlet ödemektedir. Özel sektörle birlikte -eski para birimiyle ifade edersek- 150 katrilyon faiz ödenmektedir. Ülkemiz bu zulme maruz bırakılamaz. Faizle mücadele için gerekirse özel destek fonlarıyla şirketleşme ve denetimli borsacılık güçlendirilmeli ve yeni enstrümanlar devreye sokulmalıdır.

Kendi adıma söyleyeyim: ARDEV olarak sizi bunları ve benzeri taleplerimizi gerçekleştirmeniz için destekledik. Başlamamız için yeni hükümeti beklemeye gerek yoktur. Allah yardımcınız olsun.

İlahiyatçı Yazar
Ali Rıza DEMİRCAN

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up