Film Analizleri Bitmeyen Yol Filmi ile Devam Ediyor

Etkinlikler

Türk Sinemasının önemli filmlerinden “Bitmeyen Yol”,  yönetmeni Duygu Sağıroğlu’nun katılımı ile SETEM AKADEMİ’de seyirci ile buluşacak.

SETEM

1960’lı yıllarda Metin Erksan, Lütfi Akad, Ertem Göreç ile birlikte Toplumcu Gerçekçilik akımının etkisinde film çeken Duygu Sağıroğlu döneminin önemli yönetmenleri arasında yer alır. Duygu Sağıroğlu’nu yönettiği “Bitmeyen Yol” sinemamızın klâsikleri arasında yer alıyor. Filmde Anadolu’dan İstanbul’a ekmek parası kazanmak için gelen ve memleketine dönmeyi özleyen geniş kitlelerin büyük şehirde içine düştükleri kültürel çatışmalar ve yabancılaşma anlatılıyor.

Türkiye tarihinin 60’lı yıllardaki durumunu anlamak isteyenler için de önemli bir belge olan film kaçırılmayacak bir fırsat…

SETEM AKADEMİ’de “Bitmeyen Yol”un gösterim sonrası Duygu Sağıroğlu ile gerçekleşecek söyleşinin moderatörlüğünü Mehmet Güleryüz üstleniyor.

21 Temmuz Pazar Saat

14:00 “Bitmeyen Yol” film gösterimi 16:00 Duygu Sağıroğlu Söyleşisi

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up