Ferzan Özpetek’e İtalya’dan Büyük Ödül

Festivaller

FERZAN ÖZPETEK’E İTALYAN FİLM FESTİVAL’İNDEN BÜYÜK ÖDÜL

Türk filmlerinin başarılarına bir yenisi daha eklendi. Ferzan Özpetek, ‘Serseri Mayınlar’ filmiyle ”Moviemov Italian Film Festival”de en iyi film ödülüne layık görüldü.

İtalya’da yaşayan Türk asıllı yönetmen Ferzan Özpetek, ‘Serseri Mayınlar’ filmiyle ”Moviemov Italian Film Festival”de en iyi film ödülüne layık görüldü.İtalya’nın siyasi birliğini sağlayışının 150’nci yılı dolayısıyla Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenen ”Moviemov Italian Film Festival”de yarışan 7 İtalyan filmi arasından Ferzan Özpetek’in ”Serseri Mayınlar” filmi, festivalde en iyi film ödülüne layık görüldü.

Özpetek’in ‘Serseri Mayınlar’ı festivalde, Giovanni Veronesi’nin yönettiği ”Manuele D’amore”, Claudio Cupellini’nin ”Una Vita Tranquilla”, Valerio Jalongo’nun ”La Scuola e finita”, Giuseppe Capotondi’nin ”La Doppia Ora”, Valerio Mieli’nin ”Dieci Inverni” ve Luca Guadgnino’nun ”Io sono l’amore” filmlerini geride bırakarak bu başarıya erişti.

Festival boyunca yarışan filmlerin gösteriminin İngilizce ve Tai dilinde alt yazılı izleyicilere aktarıldığı öğrenildi.

Özpetek’in senaryosunu 2009 yılında Ivan Cortoneo ile birlikte kaleme alıp, 2010’da İtalya’nın güneyindeki Lecce kentinde çektiği ‘bir aile komedisi’ olarak nitelendirilen ”Serseri Mayınlar” gösterime girdiği ülkelerde aldığı övgülerle adından söz ettiriyor.

Filmin Lecce kentinin tanıtımına yaptığı katkı nedeniyle yönetmen Özpetek’e fahri vatandaşlık unvanı da verilmişti.

[Kaynak: Karmamagazin]

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up