Ferzan Özpetek Yeni Film İçin Kolları Sıvadı

Günün Haberi Türkiye
Ferzan Özpetek Yeni Film İçin Kolları Sıvadı

Son olarak İstanbul Kırmızısı ile sinemalara uğrayan Ferzan Özpetek 12. filmi için kolları sıvadı.

Özpetek yıllardır aklında olan bir düşünceyi perdeye aktarmaya karar verdiğini söyledi ve ekledi: “Film hazırlığı var. 13 Mayıs’ta çekimlere başlıyorum. Bu, benim senaryosunu iki yıl önce yazdığım bir çalışma. Onu biraz düzenledik. Yeni bir filme başlıyor olmaktan çok mutluyum. Bu film, gerilim türünde olacak. Benim yıllar önce düşündüğüm bir konuydu bu”.

Filmin başrollerinde Karşı Pencere’nin başrol oyuncusu İtalyan aktris Giovanna Mezzogiorno ile İtalyan sinemasının son dönemde yükselen genç yıldızlarından Alessandro Borghi olacak.

Özpetek senaryoya ilginin büyük olduğunu söyledi ve şunları aktardı: “Warner Bros, bu filmin senaryosunun bir örneğini okudu ve hemen ertesi gün bize, ‘Biz, bu filmi yapmak istiyoruz’ diye dönüş yaptı. Dağıtımı Warner Bros ile yapıyoruz. Ocak’ta gösterime girecek. Noel filmlerinin hemen ardından çıkarmak istiyorlar” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up