Fecr Film Festivali’nde 6 Türk Filmi Var

Festivaller Türkiye

İran’da 21-28 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 35. Fecr Film Festivali’nin programı açıklandı. Festival kapsamında Türkiye’den altı yapım sinemaseverlerle buluşacak.

Festivalin “Uluslararası Yarışma”sında uzun metraj kategorisinde Kıvanç Sezer imzalı Babamın Kanatları, kısa metrajda M. Abdülgafur Şahin imzalı Sevmekten yer alıyor.

‘Sevmekten’ filminden bir kare.

Zeki Demirkubuz’un jüri üyeleri arasında bulunduğu “Doğu Panoraması” başlıklı bölümde ise Soner Caner ve Barış Kaya’nın yönettiği Rauf ve kısa film Güney Kutbu yarışacak.

Yarışma dışı gösterimlerde de iki Türk filmi var. Festivalin çevre temalı filmlere ayrılan “Yeşil Ekran” bölümünde Mustafa Kara’nın filmi Kalandar Soğuğu, “Belgesel Gösterimleri”nde ise Ceyda Torun’un yönettiği Kedi görücüye çıkacak.

35. Fecr Film Festivali, 4 Temmuz 2016’da aramızdan ayrılan Abbas Kiyarüstemi‘nin çektiği bir fotoğrafı posterine taşıyor.

Kaynak: tsa.org.tr

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up