Fazıl Coşkun Uzak İhtimal’i Anlatıyor!

Türkiye

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın bu ayki sinema temalı söyleşisinde Adnan Tönel, Mahmut Fazıl Coşkun’u konuk ediyor.

uzak-ihtimal

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın bu ayki sinema temalı söyleşisinde Adnan Tönel, Mahmut Fazıl Coşkun’u konuk ediyor. “Yeni Sinemacılar: Mahmut Fazıl Coşkun” başlıklı söyleşi, 8 haziran şarşamba günü saat 18.30’da Koç Üniversitesi – Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde yapılacak.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sahne Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Adnan Tönel’in düzenlediği sinema söyleşilerinin bu ayki konuğu Rotterdam Film Festivali’nde yarışan ilk Türk filmi olan ve jüri tarafından “eşsiz yaratıcılıkta” sözleriyle övülen Uzak İhtimal adlı filmin yönetmeni Mahmut Fazıl Coşkun olacak. Bu ilk filminde Coşkun, Galata’da tanışan bir müezzin, bir rahibe adayı ve bir sahaf arasında geçen olayları anlatırken aynı zamanda alışılmadık ve açık edilmeyen bir aşkı da gözler önüne sermişti. Filmde, rahibe adayı, müezzin ve aristokrat bir aileden gelen bir sahaf arasındaki dostluk, küçük insan öyküleri eşliğinde sürprizlerle dolu bir hikâyeyle örülü.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up