Fatih Akın’ın Yönettiği In the Fade Almanya’nın Oscar Adayı

Festivaller Manşet
Fatih Akın’ın Yönettiği In the Fade Almanya’nın Oscar Adayı

Fatih Akın’ın yönettiği In the Fade Almanya’nın Oscar adayı oldu.

Alman sinemasının ülke dışında temsilciliğini üstlenen “German Films” adlı kurum tarafından seçilen yapım, Yabancı Dilde En İyi Film dalında yarışa katılacak.

Başrolünde Diane Kruger‘ın olduğu film, ailesi Neo-Naziler tarafından öldürülmüş Katja adlı bir kadının intikam mücadelesini anlatıyor. Film, Cannes’te En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü almıştı.

Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde mücadele edecek son beş yapımı, Oscar ödüllerini dağıtan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi belirliyor.

Aday listesi 23 Ocak 2018 tarihinde açıklanacak. Oscar ödül töreni 4 Mart 2018 tarihinde Hollywood’da 90’ıncı kez düzenlenecek.

Kadroda Kimler Var?

Filmde, Diane Kruger’e Numan Acar, Ulrich Tukur, Johannes Krisch, Denis Moschitto ve Samia Chancrin‘in de eşlik ediyor. In the Fade, Fatih Akın‘ın Crossing The Bridge – The Sound of Istanbul, Yaşamın Kıyısında ve Cennetteki Çöplük‘ten sonra Cannes’te yarışan dördüncü filmi.

Filmin Türkiye için vizyon tarihi belli değil. Ancak önümüzdeki Film Ekim’inde izleme fırsatı bulacağız.

Bir hatırlatma da Akın’ın YPG ile ilgi film yapma hazırlığında olduğu. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up