Fatih Akın’ın Yeni Filmi Tschick’ten İlk Fragman

Dünya Yakında
Son olarak Kesik ile karşımıza çıkan, Duvara Karşı, Soul Kitchen gibi filmlerin ödüllü yönetmeni Fatih Akın, yeni bir yapımla Tschick beyazperdeye dönüyor. Çekimleri geçtiğimiz eylül ayında başlayan filmden ilk fragman geldi bile.

Alman yazar Wolfgang Herrndorfs‘un 30 ülkede basılan ve 2 milyondan fazla kopya satan aynı adlı çok satan romanından uyarlann Tschick 14 yaşındaki Maik’i konu alıyor. Berlin’de kopuk fakat zengin bir ailede büyüyen Maik’in yaz tatilinde annesi rehabilitasyon merkezine yatırılır ve babası genç asistanını bir anda ortaya çıkan bir iş gezisine götürmesi gerektiği bahanesiyle ortadan kaybolur. Evde tek başına kalan Maik zamanını havuza girip dinlenerek geçirirken okul arkadaşlarından biri olan genç Rus göçmeni Tschick bir anda kapısında çalıntı bir arabayla beliriverir. Birlikte yola koyulan çocuklar plansız programsız bir şekilde maceraya atılırlar.
fatih akın
Yapımcılığını Alman yapımcı Marco Mehlitz‘in üstleneceği yapımda yönetmen olarak ilk düşünülen isim David Wnendt idi. Ancak Mehlitz‘in kararıyla projeyi Akın devraldı. Filmin vizyon tarihi ise 15 Eylül 2016 olarak belirlendi.
felsefe-banner1
_____

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up