Fatih Akın HBO İçin Mini Dizi Çekecek

Diziler
Fatih Akın, Diane Kruger’ın başrolünde oynayacağı 6 bölümlük HBO dizisi çekecek.

Görüntü Yönetmenleri Derneği’nin YouTube yayınına konuk olan yönetmen Fatih Akın, HBO için Marlene Dietrich isimli 6 bölümlük bir dizi çekeceğini açıkladı.

Akın, “HBO için 6 bölümlük ‘Marlene Dietrich’ dizisini çekeceğiz. Mini dizi. Aslında 30’ların Hollywood’u benim dünyam değil, o yüzden başta korku ve endişem vardı. Ama Diane Kruger bana cesaret verdi” dedi.

Projenin Diane Kruger’a ait olduğunu belirten Akın sözlerine şöyle devam etti: Diane ‘Benim yönetmenim sensin. Ben Marlene Dietrich’i oynamak istiyorum, sen yaz, sen çek’ dedi. Madem aramızda böyle bir alışveriş var, yine beraber çalışalım’ dedim.

Senaryonun dört kişilik bir ekiple 1 yıl boyunca yazıldığını söyleyen Akın, “Bu kadar iyi olmasını beklemiyordum. Farklı bir yaklaşımı var. Bir saatten sonra ‘6 bölüm çok para, ne yapacağız’ diye düşünmeye başladık. HBO ise ‘Biz bunu tek yapacağız. Sen sanatı hallet, biz parayı hallederiz’ dedi.” ifadelerine yer verdi.

Diane Kruger, Fatih Akın’ın Paramparça filminde rol almış, yapım 75. Altın Küre Ödülleri’nde yabancı dilde en iyi film ödülünü kazanmıştı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up