Fallout oyunu ekrana uyarlanıyor

Diziler Günün Haberi
Westworld ile tanıdığımız Jonathan Nolan ve Lisa Joy, aynı adlı video oyunundan uyarlanacak Fallout dizisinin yapımcılığını üstlenecek.

Geçtiğimiz aylarda HBO tarafından ekrana uyarlanacağı açıklanan The Last of Us hazırlıklarının akabinde, platformların gözbebeği haline gelen video oyun uyarlamalarına bir yenisi daha eklendi.

Geniş kitlelere sahip video oyunu Fallout, Amazon Studios liderliğinde ekrana taşınacak. Dizinin yapımcılığını Westworld ile tanıdığımız Jonathan Nolan ve Lisa Joy çifti üstlenecek.

Interplay tarafından 1997 tarihinde piyasaya çıkartılan Fallout, bir nükleer savaş sonrasında yaşananları konu alıyor. Oyun 2161 yılında geçmektedir. 23 Ekim 2077’de meydana gelen ve sadece 2 saat süren “Büyük Savaş” tan sonra dünya karanlık bir çağa girmiştir. Savaşın en önemli sebebi dünyanın kaynakların gittikçe tükenmesi ve hızla azalan kaynaklardan daha fazla pay almak isteyen ülkelerin, bunun için birbirleri ile çatışmaya başlamalarıdır.

Dizinin hazırlıklarına ne zaman başlanacağı ise henüz açıklanmadı.

Kaynak: Variety

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up