!f İstanbul Tim Burton Filmi Big Eyes ile Açılış Yapacak

Festivaller Türkiye

Fantastik öykülerin dünyaca ünlü yönetmeni Tim Burton’ın merakla beklenen son filmi ‘Big Eyes/İri Gözler’, Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’da gösterilecek.

Big Eyes - Buyuk Gozler Afis

Sinemaseverlerin dört gözle beklediği 14. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin açılış filmi belli oldu. Beetlejuice (Beterböcek), Edward Scissorhands (Makas Eller), Corpse Bride (Ölü Gelin) gibi fantastik öyküleriyle tanıdığımız usta yönetmen Tim Burton’ın merakla beklenen son filmi, “Big Eyes (İri Gözler), Türkiye galasını !f İstanbul’da yapıyor. Sanat tarihinin en sansasyonel olaylarından birine odaklanan film, 50’li yıllarda iri gözlü çocuk tablolarıyla meşhur olan Margaret Keane’in, eserlerini ve yeteneğini sahiplenmeye çalışan eşi Walter Keane’e karşı verdiği mücadeleyi anlatıyor. Amy Adams ve Christopher Waltz’un başrolünde olduğu “İri Gözler”, eleştirmenlerce Burton’ın “‘Ed Wood’dan sonraki en kişisel filmi” ve “Big Fish’ten beri yaptığı en iyi film” yorumlarıyla karşılandı.

Şarkıları Lana del Rey hazırladı

Geçtiğimiz hafta Amerika’da gösterime giren film, Adams ve Waltz’un mükemmel oyunculukları, senaryosu, “Beterböcek”ten “Ölü Gelin”e pek çok filmde ortaklık yaptığı Danny Elfman’ın müzikleri ve Colleen Atwood’un kostümleriyle eleştirmenlerden tam not aldı. Lana del Rey’in film için yaptığı “Big Eyes” ve “I Can Fly” adlı şarkılar ise Aralık başından beri sosyal medyanın ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up