!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’ne Başvurular Başladı

Festivaller

Gelecek yıl 16.sı düzenlenecek başvurular başladı. 16-26 Şubat 2017 tarihlerinde İstanbul’da, 2-5 Mart 2017 tarihlerinde ise Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilecek 16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali bir kez daha sinemanın en iyilerini seyircilerle buluşturacak.

2016-2017 yapımı kurmaca uzun ve belgesel filmlerin kabul edileceği festival için son başvuru tarihi ise 15 Aralık Cuma günü. Festival’e başvuru formuna festivalin web sitesi www.ifistanbul.com’dan ulaşılabilir.

İlk ya da ikinci filmini çekmiş yönetmenlerin katılabildiği Keş!f Uluslararası Yarışma’da Türkiye’den başvuracak filmler arasından bir film jüri önüne çıkacak. !f İstanbul’un ilk kez 2008’de başlattığı ve dünyadan ve Türkiye’den genç yetenekleri keşfettiği yarışmada Uluslararası jürinin “sinemada cesur hikâye anlatımı ve biçimsel arayış” kriterlerini gözeterek değerlendirdiği yarışmada filmlerden birinin yönetmeni festivalin sonunda “yılın en ilham verici yönetmeni” seçilecek.

!f İstanbul’un 4. yaşını kutlayan, bir diğer yarışması Aşk&Başka Bir Dünya Yarışması’na Türkiye’den bir belgesel kabul edilecek ve filmler “yılın en yaratıcı müdahalesi” seçilmek için yarışacak.

Geçtiğimiz yıl 15. yaşını kutlayan !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’ne geçtiğimiz yıl Türkiye’den 500’den fazla film başvurmuştu.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up