!f İstanbul Bağımsız Film Festivali Başlıyor!

Manşet Türkiye

2012’nin ilk büyük sinema etkinliği, !f İstanbul Bağımsız Film Festivali bugün başlıyor.

Son bir yılda düzenlenen tüm önemli sinema festivalleriyle paralel bir şekilde, ‘Arap Baharı’ ve ‘İşgal Et’ eylemleri gibi sokak hareketlerine odaklanan festival, 11. yılında, film gösterimleri, partiler, söyleşiler ve özel etkinlikleri kapsayan, 10 günlük bir programla sinemaseverlerin karşısına çıkıyor. Festivalin İstanbul ayağı 26 Şubat’a kadar devam edecek. Gösterimler Fitaş Beyoğlu, Maçka G-Mall, İstinye Park ve Caddebostan Budak’da yapılacak. 1-4 Mart tarihlerinde Ankara CEPA’da izleyicilerle buluşacak festival, 2-4 Mart tarihlerinde de İzmir Balçova KİPA’da olacak.

İLK GÜNÜN ÖNE ÇIKANLARI

Festivalin ilk gününde, üç film öne çıkıyor. Ross Ashcroft’un Mahşerin Dört Atlısı / Four Horsemen, bugün saat 13.00’te Fitaş Beyoğlu Salon 4’te izlenebilir. Mısır’da yaşanan Tahrir Meydanı eylemlerine odaklanan, Tahrir 2011: İyi, Kötü ve Politikacı ise saat 14.30’da Fitaş Beyoğlu Salon 1’de. Yönetmen Andrew Haigh’ın eşcinsel bir ilişkiyi anlattığı Haftasonu / Weekend adlı filmi bugün saat 22.00’de, Fitaş Beyoğlu Salon 4’te gösterilecek.

sabah

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up