Ezel Akay’dan Sansür Konusunda İlginç Mesaj

Festivaller Türkiye

51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali sansür krizi ile gündeme oturdu. İlk olarak ön jürinin basın açıklaması ile başlayan tartışma; Siyad’ın tepkisi, Alin Taşçıyan’ın yazısı, Siyad üyelerinin tepkisi, Festival Komitesi’nin açıklamaları, Sinema camiasının tepkileri derken Festival Komitesi’nin uzlaşı çağrısı ile tartışma sürekli boyut değiştirdi.

Adım Adım Neler Oldu?
Ve O Film Yeniden Portakal’da!
Festival’den Uzlaşı Çağrışı

ezel-akay (1)

Sinema camiasında bu tartışmaya dahil olan isimlerden biri de yönetmen Ezel Akay. Sansür çıkışını başlatan isimlerden olan yönetmen Ezel Akay bugün sosyal medya hesabı Facebook’ta ilginç bir mesaj paylaştı.

İşte o mesaj:

Ben portakaldan bayaa sıkıldım!

“Kendi bokuyla oynamak”haline geldi bu karşı duruş! Bence sansür ve otosansüre yeterli dikkat çekilmiştir! Gerisi festivalde geniş katılımlı bir forumda, “Geleceğin festivalleri!” İçin tartışılmalıdır! Bu festival bizimdir, devletin değil! Hep beraber çekilsek ve festival iptal olsa, hiçbir fayda doğmaz bundan, zarar doğar! Bugüne kadar festival komitesi dışında hiçbir resmi/bürokratik kesimden tek laf duymadık? Sizce neyi bekliyorlar?

Hadi, çok işimiz var! Savaş kapıda ve barış için sanatçılara da çok iş düşüyor!

Ezel Akay

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up