Evrensel Çocuk Filmleri Festivali 26 Kasım’da Başlıyor

Festivaller

Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlediği Evrensel Çocuk Film Festivali, 26-30 kasım tarihleri arasında Akatlar ve Ortaköy kültür merkezlerinde başlıyor.

Evrensel Çocuk Film Festivali, evrensel niteliğiyle çocuklara başka ülkelerin, kültür ve yaşam biçimlerini tanıma fırsatı sunarken dünya barışına da dikkat çekiyor. Festivalde yer alan filmlerle çocuklar ve aileler çocuk hakları konusunda bilgilendiriliyor. Teması barış olan festival, çocukları farklı coğrafyalardan filmler ve etkinliklerle buluşturuyor.

CxyejB5XUAE4Sw0

Farklı ülkelerden animasyon, kısa ve uzun metrajlı film gösterimlerinin yer alacağı Evrensel Çocuk Film Festivali; pek çok farklı ülkeden film yönetmenlerini de konuk edecek. Yönetmenler festivale katılan filmlerini çocuklarla birlikte izleyecek ve sonrasında düzenlenecek olan söyleşilerde birikimlerini paylaşacak.

Festivalin sürprizi ise komşu ülke Bulgaristan’dan festivalimize katılan çocuklar olacak. Bulgar çocuklar, Beşiktaş’ta eğitim gören yaşıtlarıyla oyunculuk ve animasyon atölyelerine katılarak birlikte vakit geçirecekler.

26-30 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan “Evrensel Çocuk Film Festivali hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up