Bizimle İletişime Geçin

Uncategorized @tr

Evet Diyelim Güzelleşelim!

Yayınlandı

tarihinde

Beynimizi bir düşünceye sabitlersek, hayatımıza da o düşüncedeki olayları sabitlemiş oluyoruz. Nasıl mı?

“Hey, sen beyin! Ben yüksekten çok korkuyorum. Tamam mı? Bunu bil. “ dedikçe, karşımıza hep yüksek basamaklar, merdivenler, apartmanlar, asansörde kalıp yaşam mücadelesi vermeler gelir.

Bu bir sinema yazısı başlangıcı olması sebebiyle şimdi sinemaya bağlıyorum bu tezimi sayın okuyucu.

Filmimin adı : Yes Man

Jim Carry ‘nin yine süper oyunculuğuyla işi götürdüğü filmlerinden biri. Filmde her şeye kapalı, suratsız, yalnız bir adam olan Carl Allen,  bir arkadaşının tavsiyesi üzerine bir seminere gider. Bu seminer hayatını değiştirecek olayların başlangıcı haline gelir.

Seminerde “Hayattaki her şeye “Evet!” de” öğretisi vardır. Yani kulağa hoş gelmiyor biliyorum sevgili okuyucu, “Nasıl her şeye evet denir ki? “diyebilirsin. Burada benim yukarıda bahsettiğim beynimize gönderdiğimiz mesaj devreye giriyor.

“Hey , sen beyin! Bak ben her şeye evet diyeceğim. Önümdeki her şeyi kolaylaştırman gerekiyor. Öyle bi’ relax insan olacağım yani.”  diye tembihliyoruz beynimizi. İşte sonra her şey Carl’a olanlar da bunu ispatlıyor.*

Bir kere adam bu her şeye evet deme işine girmeseydi hayatının aşkıyla karşılaşamayacaktı. Alın size bir sebep.

İşinde terfi kazandı. Artık daha zengin.  Alın size ikinci bir sebep.

Yalnız, kötümser, evden işe bir adam olan Carl, şeker gibi, sosyal, gitar çalan,Korece öğrenen,kafasına estiği bir şehre seyahate giden bir insan haline geldi.

Filmlerde her şeye evet denmez ama sevgili okuyucu. Film böyle gitmez. İlla bir kırılma noktası vardır ki bu kırılma noktasına sevdiceğinin sözleri sebep oluyor: Ne yani sen her şeye evet dediğin için mi , bana da evet diyorsun?

Nasıl oldu, bu aşıklar barıştı mı, filmin sonunda adam “Başlarım evetinize de!” diyerek isyan mı etti, orasını izlerseniz öğrenirsiniz. Gülmek için, güzel bir aşk görmek için, oyunculuk görmek için izleyin derim. Ya bu film zaten 2008’de gösterimdeymiş, yeni şeyler izlemem lazım diyorsanız, bir kültür yarışmasında sorarlarsa Carl kimdi diye, karışmam.

Gelelim filmdeki güzel sahnelere. (Yalnız filmdeki kız da çok güzel.)

Her şeye evet diyen Carl, gitar öğrenmeye başlıyor. Bir gün yolda yürürken milletin telaşıyla, çığlıklarını duyuyor. Bakıyor ki bir adam, binanın yüksek bir penceresinden atlayacak. Ne yapıyor. Gidiyor yandaki cama. Alıyor eline bir gitar. Adama şarkı söylüyor. Adam da şarkıya eşlik ediyor. Adamı kurtarıyor böylelikle.

Şehrin büyük konser sahnelerinden birine sevgilisiyle gece gece hırsız gibi giriyorlar. Şarkı söylüyorlar. Romantik bir gece yani.

Sevdiği kızla kafasına esen bir şehre seyahate gidiyorlar. Bu durum böyle devam ediyor. Sonra FBI bunlardan şüpheleniyor ve sorguya alıyor. Böylece adamın “evetçi” olduğu anlaşılıyor. Kız da bunu öğrenince isyana bağlıyor: Benden uzak dur. Git kendini köprüden aşağı at!” diyor. Hemen sonraki sahnede bakıyoruz Carl köprünün üstünden atlıyor tabiî ki bange jamping olayına girmiş.

Carl’ın tavuk fabrikasında bayılması da çok iyiydi. Oyunculuk için bile seyredilir bu film.

Not:*Beynimize gönderdiğimiz mesajlar, zihin kontrolu olayları hakkında bilgim var, sevgili okuyucu. Boşa konuşmuyorum. Saygılar.

Nota not: Boşa konuşmuyorum ama sanki biraz yani film analizi gibi de bir şey yapmıyorum. Yazıyorum ve birkaç tuhaf cümle kuruyorum. Okursan eyvAllah.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler

İlker Çatak’ın Ödüllü Filmi “Söz Senettir” 14 Eylül’de Bahçe Sineması’nda

KüçükÇiftlik Film kulübü sunar!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

KüçükÇiftlik Park, her hafta Salı akşamı püfür püfür bahçe ortamında sinemanın en beğenilen filmleriyle sinemaseverleri buluşturmaya devam ediyor. URU organizasyonu ve Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla gerçekleştirilen KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması, 14 Eylül Salı akşamı Almanya’dan sonra Türkiye’de ilk kez ve sadece bir kereye özel olarak gösterilecek “Söz Senettir” filmine ev sahipliği yapacak. İlker Çatak’ın, festivallerden ödüllerle dönen ikinci uzun metraj filmi “Söz Senettir”, muzip, yalın ve olgun sinema diliyle dikkat çekerken izleyicilerin ilişkilere ve kimliklere dair pek çok algısını sarsıyor. Sinemaseverler filmden hemen önce ve sonra ise Türk DJ ve prodüktör ikilisi Schnell Schnell ile açık havanın keyfini müzik eşliğinde de çıkaracaklar.

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması, 14 Eylül Salı akşamı İlker Çatak’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve 3 gencin, izleyiciyi sarsan ilişki döngüsüne yer veren “Söz Senettir” filmini sinemaseverlere sunacak. 2020 Bavyera Film Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu, 2019 Münih Film Festivali’nde ise En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Senaryo ödüllerini alan Almanya-Fransa ortak yapımı “Söz Senettir”, Türkiye’de ilk kez ve sadece Bahçe Sineması’nda gösterilecek.

Kadının pilot, erkeğin müzisyen olduğu bir çift… Marion ve Raphael Almanya’dan uçağa atlayıp yaz tatili için Türkiye’ye geliyorlar ve yolları jigololuk yapan genç Baran’la kesişiyor. Bundan sonra ilişki üç kişilik bir oyuna dönüşüyor. Avrupa’ya gitmeyi kafasına koymuş Baran, Marion’a evlenme teklif ediyor. Hayatını her zaman kontrol altında tutmayı başarmış ama kanser olduğunu öğrendikten sonra her şeyi yeniden gözden geçirmeye başlayan Marion ise ilk defa bir yabancının müdahalesine izin veriyor ve Baran’ın teklifini kabul ediyor. Kâğıt üstünde tanıdık gelebilecek bu anlaşmalı evlilik öyküsü, Bir Zamanlar Kızılderili Ülkesinde filmini Kino 2018’de izlediğimiz İlker Çatak’ın elinde, neşesi de eksik olmayan, toplumsal cinsiyet rolleri ve tekeşli ilişkilerin çizdiği çemberleri sürekli esneten, muzip ve dinamik bir romantik drama dönüşüyor. “Söz Senettir”, ilişkilere ve kimliklere dair pek çok algımızı sarsabilecek katışıksız bir enerjiyi dokusuna katıyor.

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması kapsamında film gösterimlerinin yanı sıra film konseptine uygun DJ performansından mini konserlere kadar farklı içerikler de yer alıyor. 14 Eylül Salı akşamı sinemaseverler çimenlerde oturup müziğin keyfini çıkartmaya Türk DJ ve prodüktör ikilisi Schnell Schnell ile başlayacak. Hem filmden önce hem de filmden sonra DJ kabininde yer alacak olan Doğu Civicik ve Ozan Korkmaz ikilisi, kolektif olarak aktif ve en üst düzeyde elektronik müzik yaratmaya çalışırken 2016 yılında müzikal kariyerlerini birleştirerek geleceklerini yeniden yazdılar ve Schnell Schnell doğdu. Farklı janralarda yaptıkları işbirlikleri, yerli ve yabancı bir çok önemli sanatçı ile yer aldıkları sahneler ve düzenli olarak 2017 yılından beri Radio FG 93.8’de yayınladıkları  Schnell Schnell Radio Show ile seslerini duyuruyorlar. Ürettikleri ve remix’ledikleri parçalar, Vesvese Records (TR), Eskimo Recordings (BE) ve Ostra Discos (POR) gibi plak şirketleri aracılığıyla yayınlandı. 2020 yılında kendi plak şirketleri SCHNLL’yi kurdular ve ilk albümleri “The Grit”i yayınladılar.

Kapı açılış saati 18.30, film başlama saati ise 21.00 olan etkinliklerin biletleri online olarak Biletix’ten temin edilebiliyor.

Tüm Hijyen Önlemleri Alındı

Pandeminin başından itibaren aldığı koronavirüs tedbirlerini hassasiyetle uygulamaya devam eden KüçükÇiftlik Park, sinema tutkunlarını pandemi şartlarına uygun olarak sınırlı sayıda kapasiteyle ağırlıyor. Online biletleme sisteminin kullanıldığı ve HES kodu zorunluluğunun olduğu etkinliklerde misafirlerin ateş ölçümü sağlık görevlileri tarafından yapılırken, ortak alanların hijyeni en üst düzeyde sağlanıyor. Misafirler KüçükÇiftlik Park’a 6 Eylül itibarıyla hayata geçen yönetmelik gereği PCR testi veya aşı kartı ibrazıyla giriş yapılabilecek.  

Okumaya Devam Et

Türkiye

Cengiz Bozkurt “Kim Bu Aile?” İçin Tam Formunda

Kim Bu Aile? setinden yeni fotoğraf yayınlandı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Başrolünde Cengiz Bozkurt’la birlikte Nurgül Yeşilçay, Onur Buldu ve Ferit Aktuğ’un yer aldığı “Kim Bu Aile?” filminin setinden yeni fotoğraf yayınlandı.

Yapımını CJ ENM Türkiye’nin üstlendiği Kim Bu Aile?, sinema salonlarını kahkahaya boğmaya hazırlanıyor. Çekimleri geçtiğimiz günlerde İstanbul’da başlayan Kim Bu Aile? filmi, eğlenceli hikayesi ile olduğu kadar aksiyon sahneleriyle de iddialı olacak.

Yönetmenliğini Bedran Güzel’in yaptığı filmin başrol oyuncularından Cengiz Bozkurt, önceki gün setten yaptığı paylaşımla sosyal medyayı salladı. Tam teçhizatlı vaziyette poz veren usta oyuncu, paylaşımına “Aksiyona başladık” notunu ekledi.

Zengin oyuncu kadrosuyla dikkat çeken filmin başrollerinde Cengiz Bozkurt’la birlikte Nurgül Yeşilçay, Onur Buldu ve Ferit Aktuğ yer alıyor.

Aksiyon ve komediyi bir araya getiren renkli hikayesi, yıldızlarla dolu oyuncu kadrosu ve zengin prodüksiyonu ile son zamanların en çok konuşulacak filmlerinden biri olacak Kim Bu Aile?, sinema salonunda eğlenceli vakit geçirmeyi özleyen seyirciyi fazlasıyla memnun edecek.

Okumaya Devam Et

Günün Haberi

93. Oscar Ödül Töreni Tren Garında Düzenlenecek

Tören 25 Nisan’da!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

93. Oscar Ödül Töreni Tren Garında Düzenlenecek

Adayları geçtiğimiz gün belli olan 93. Oscar Ödülleri’nin merakla beklenen ödül töreni tren garında düzenlenecek.

Geçtiğimiz haftalarda seyirci katılımıyla düzenleneceği açıklanan 93. Oscar Ödül Töreni‘nin bir kısmı tren garında gerçekleşecek. 25 Nisan tarihinde düzenlenmesi planlanan töreninin, COVID-19 önlemleri kapsamında bu karara varıldığı da yapılan açıklamalar arasında.

Törenin geleneksel olarak yapıldığı Dolby Tiyatrosu‘nun yanında Los Angeles şehir merkezindeki geniş tren garında (Union İstasyonu) düzenleneceği, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi Başkanı David Rubin tarafından e-posta ile açıkladı.

Salgın hastalıktan korunmak için geniş boşlukları ve mekanları mercek altına alan akademi, seyirci katılımı ile gerçekleşecek olan törenin detayları hakkında henüz açıklamada bulunmadı.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler