Bizimle İletişime Geçin

Uncategorized @tr

Evet Diyelim Güzelleşelim!

Yayınlandı

tarihinde

Beynimizi bir düşünceye sabitlersek, hayatımıza da o düşüncedeki olayları sabitlemiş oluyoruz. Nasıl mı?

“Hey, sen beyin! Ben yüksekten çok korkuyorum. Tamam mı? Bunu bil. “ dedikçe, karşımıza hep yüksek basamaklar, merdivenler, apartmanlar, asansörde kalıp yaşam mücadelesi vermeler gelir.

Bu bir sinema yazısı başlangıcı olması sebebiyle şimdi sinemaya bağlıyorum bu tezimi sayın okuyucu.

Filmimin adı : Yes Man

Jim Carry ‘nin yine süper oyunculuğuyla işi götürdüğü filmlerinden biri. Filmde her şeye kapalı, suratsız, yalnız bir adam olan Carl Allen,  bir arkadaşının tavsiyesi üzerine bir seminere gider. Bu seminer hayatını değiştirecek olayların başlangıcı haline gelir.

Seminerde “Hayattaki her şeye “Evet!” de” öğretisi vardır. Yani kulağa hoş gelmiyor biliyorum sevgili okuyucu, “Nasıl her şeye evet denir ki? “diyebilirsin. Burada benim yukarıda bahsettiğim beynimize gönderdiğimiz mesaj devreye giriyor.

“Hey , sen beyin! Bak ben her şeye evet diyeceğim. Önümdeki her şeyi kolaylaştırman gerekiyor. Öyle bi’ relax insan olacağım yani.”  diye tembihliyoruz beynimizi. İşte sonra her şey Carl’a olanlar da bunu ispatlıyor.*

Bir kere adam bu her şeye evet deme işine girmeseydi hayatının aşkıyla karşılaşamayacaktı. Alın size bir sebep.

İşinde terfi kazandı. Artık daha zengin.  Alın size ikinci bir sebep.

Yalnız, kötümser, evden işe bir adam olan Carl, şeker gibi, sosyal, gitar çalan,Korece öğrenen,kafasına estiği bir şehre seyahate giden bir insan haline geldi.

Filmlerde her şeye evet denmez ama sevgili okuyucu. Film böyle gitmez. İlla bir kırılma noktası vardır ki bu kırılma noktasına sevdiceğinin sözleri sebep oluyor: Ne yani sen her şeye evet dediğin için mi , bana da evet diyorsun?

Nasıl oldu, bu aşıklar barıştı mı, filmin sonunda adam “Başlarım evetinize de!” diyerek isyan mı etti, orasını izlerseniz öğrenirsiniz. Gülmek için, güzel bir aşk görmek için, oyunculuk görmek için izleyin derim. Ya bu film zaten 2008’de gösterimdeymiş, yeni şeyler izlemem lazım diyorsanız, bir kültür yarışmasında sorarlarsa Carl kimdi diye, karışmam.

Gelelim filmdeki güzel sahnelere. (Yalnız filmdeki kız da çok güzel.)

Her şeye evet diyen Carl, gitar öğrenmeye başlıyor. Bir gün yolda yürürken milletin telaşıyla, çığlıklarını duyuyor. Bakıyor ki bir adam, binanın yüksek bir penceresinden atlayacak. Ne yapıyor. Gidiyor yandaki cama. Alıyor eline bir gitar. Adama şarkı söylüyor. Adam da şarkıya eşlik ediyor. Adamı kurtarıyor böylelikle.

Şehrin büyük konser sahnelerinden birine sevgilisiyle gece gece hırsız gibi giriyorlar. Şarkı söylüyorlar. Romantik bir gece yani.

Sevdiği kızla kafasına esen bir şehre seyahate gidiyorlar. Bu durum böyle devam ediyor. Sonra FBI bunlardan şüpheleniyor ve sorguya alıyor. Böylece adamın “evetçi” olduğu anlaşılıyor. Kız da bunu öğrenince isyana bağlıyor: Benden uzak dur. Git kendini köprüden aşağı at!” diyor. Hemen sonraki sahnede bakıyoruz Carl köprünün üstünden atlıyor tabiî ki bange jamping olayına girmiş.

Carl’ın tavuk fabrikasında bayılması da çok iyiydi. Oyunculuk için bile seyredilir bu film.

Not:*Beynimize gönderdiğimiz mesajlar, zihin kontrolu olayları hakkında bilgim var, sevgili okuyucu. Boşa konuşmuyorum. Saygılar.

Nota not: Boşa konuşmuyorum ama sanki biraz yani film analizi gibi de bir şey yapmıyorum. Yazıyorum ve birkaç tuhaf cümle kuruyorum. Okursan eyvAllah.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uncategorized @tr

Corporate Marketing 101

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

The purpose of corporate marketing https://www.marketcorporate.com/swot-analysis-for-corporate-marketing/ is to support a company make a positive influence on its consumers. This can be attained by using a broad range of marketing methods. One of these strategies is marketing and advertising. This form of advertising is most effective when it actually gets to a broad readership. The aim of company branding should be to develop a picture that symbolizes the business’s customs, values, and mission. Having a clear manufacturer voice can help establish a brand’s personality.

Business marketing relies upon customer knowledge. It aims to meet the needs of prospective clients. The first step is always to identify the persona of your customers. Consequently, tailor the strategy to match their needs. You can do this by mailing satisfaction surveys to consumers and considering the experience that were there with the company. Other ways to differentiate your small business include providing exclusive products, adopting a certain communication design, or using a versatile design. However , the very best method of business marketing is usually to build a strong reputation within a niche market.

Another important aspect of company marketing is a communication design. To make your customers feel like they’re speaking to best friends, consider adopting a casual language. For example , Netflix talks to its social websites followers as though they’re their finest friends. To get a better client experience, use language that resonates with your customers. You can even make your provider memorable by providing distinctive products, different communication, or a distinctive style. Try to copy the strategies of your competitors and use the own creativity to stay ahead of the rest.

Okumaya Devam Et

Festivaller

10. Malatya Uluslararası Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

En İyi Film ödülü “Çatlak” filmine verildi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bu sene 10. kez geçekleşen “Malatya Uluslararası Film Festivali”, düzenlenen ödül ve kapanış gecesiyle sona erdi.

Malatya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçe belediyelerinin iş birliğiyle bu yıl 10’uncusu düzenlenen “Malatya Uluslararası Film Festivali” sona erdi. Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde En İyi Film ödülü “Çatlak” filmine verildi.

En İyi Film

Çatlak

En İyi Yönetmen

Selman Nacar – İki Şafak Arasında

En İyi Senaryo 

Fikret Reyhan – Çatlak

En İyi Görüntü Yönetmeni

İlker Berke – Koridor

En İyi Kadın Oyuncu

Emel Göksu – Koridor Ve Ece Çeşmioğlu – Bembeyaz

En İyi Erkek Oyuncu 

Hakan Salınmış – Çatlak

Fahri Kayahan En İyi Müzik Ödülü

Ali Saran – İçimdeki Kahraman

Kemal Sunal Halk Jürisi Ödülü

Lacivert Gece

Ulvi Saran Jüri Özel Ödülü

İki Şafak Arasında

Siyad En İyi Film Ödülü

Çatlak

Fölm-Yön En İyi Yönetmen

Selman Nacar – İki Şafak Arasında

En İyi Belgesel Film

Acı Ve Tatlı

Ulusal Kısa Metraj Jüri Özel Ödülü

Şin (Yas)

Ulusal Kısa Metraj Birincilik Ödülü

Aynı Gecenin Laciverti (Aa)

Okumaya Devam Et

Hollywood

“Tom Hardy” The Matrix: Resurrections Filminde

Jessica Henwick açıkladı!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

The Matrix: Resurrections oyuncularından Jessica Henwick, “Tom Hardy”nin filmde ufak bir cameo ile göründüğünü açıkladı.

Merakla beklenen The Matrix: Resurrections filminde Bugs karakterine hayat veren Jessica Henwick, film hakkında yeni açıklamlarda bulundu. Henwick, Tom Hardy’nin de The Matrix: Resurrections filminde ufak bir cameo ile yer aldığını belirtti.

24 Aralık‘ta sinemalarda gösterime girecek filmin San Francisco çekimleri sırasında, Hardy’nin seti ziyaret ettiği biliniyordu. Hardy‘nin ziyareti sırasında Venom 2 filminin çekimleri için San Francisco’da olduğunu da açıklanmıştı.

İlk defa 1999 yılında vizyona giren ve devam filmleri merakla takip eliden Matrix serisinin dördüncü filmi olacak The Matrix Resurrections‘da Keanu Reeves ve CarrieAnne Moss başrolü tekrar paylaşıyor. Yahya Abdul  Mateen IINeil Patrick Harris, Jonathan GroffChristina RicciJessica Henwick ve Priyanka Chopra Jonas gibi ismler ise filmde Reeves ve Moss‘a eşlik ediyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler