Event Horizon Ekrana Uyarlanıyor

Diziler

Amazon, 1997 yapımı bilimkurgu filmi Event Horizon’u diziye uyarlamak için hazırlıklara başladı.

Amazon, Yüzüklerin Efendisi dizisi için hazırlıklarını sürdürürken, bilim kurgu ve fantezi türündeki uyarlamalar için de çalışmalara başladı.

Variety’in haberine göre Amazon,1997 yapımı aynı adlı bilimkurgu filmi Event Horizon’ı ekrana uyarlayacak. Amazon ve Paramount Television, Paul W.S. Anderson’ın yönettiği bilimkurgu filmini diziye uyarlamak için hazırlıklara başladı.

Adam Wingard, Event Horizon dizisinin yürütücü yapımcıları arasında yer alacak ve projenin pilot bölümü veya ilk sezon için Amazon’dan onay alması hâlinde dizinin yönetmenliğini üstlenecek.

Philip Eisner’in senaryosunu kaleme aldığı 1997 yapımı film, galaksinin uzak köşelerine seyahat etmesini sağlayacak deneysel bir yer çekimi motorunu test ettikten sonra kaybolup esrarengiz bir şekilde geri dönen uzay gemisinin başına ne geldiğini öğrenmeye çalışan ekibin hikâyesini anlatıyordu. Ekibin kısa süre sonra geminin gittiği yerden dönerken şeytani bir gücü de beraberinde getirdiğini öğrenmesi ile birlikte olaylar dehşet verici bir hâl alıyordu.

Amazon aynı zamanda Carnival Row, The Wheel of Time, Tales from the Loop, Ringworld, Consider Phlebas gibi bilimkurgu ve fantezi türündeki birçok dizi için hazırlıklarını sürdürüyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up