Eva Green, White Lantern Film’e 1 Milyon Dolarlık Dava Açtı

Hollywood

A Patriot” filmi için White Lantern Film’le masaya oturan Eva Green, anlaşmadan ayrılarak prodüksiyon şirketine 1 milyon dolarlık dava açtı.

White Lantern Film‘in yapımcılığını üstlendiği A Patriot filmi için Eva Green‘le anlaşılmıştı. Başarılı oyuncunun anlaşmadan çekilip, film kadrosundan çıkma kararı alınca şirket ve Green bu konuyu mahkemeye taşımıştı.

Şirket mahkeme sonucu Eva Green’in 1 milyon dolar talep ettiğini açıkladı. Kendilerini 4 milyon dolar zarara uğrattığını vurgulayan şirket, bu talebin mümkün olmayacağını açıkladı. White Lantern Film, yıldız oyuncunun haksız olduğunu ortaya çıkarmak için Eva Green‘le yapılan yazışmalara da dosyada yer vereceklerini bildirdiler.

A Patriot’in iptal edilmesinin ardından 4 milyon dolar zarar uğrayan şirket, zararın telafisi için mahkemeye başvuracakları açıklandı. Green, şirketten önce davranıp 1 milyon dolarlık dava açmıştı. Eva Green, filmden çekilmesinin sebebini şirketin isteklerini karşılamaması olarak dile getirdi.

Film hayata geçirilebilseydi yönetmenliğini Dan Pringle üstlenecekti.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up