Eva Green Başrollü Proxima’dan İlk Fragman

Avrupa Sineması

Eva Green’in başrolünü üstlendiği Alice Winocour imzalı Proxima’dan ilk fragman yayınlandı.

Dünya prömiyerini yaptığı 44. Toronto Film Festivali’nde beğeniyle karşılanan Alice Winocour imzalı Proxima filminin fragmanı sinemaseverlerin beğenisine sunuldu.

The Dreamers, Casino Royale, Perfect Sense gibi filmlerle sinemaseverlerin gönlünü kazanmayı başaran Eva Green‘in başrolünü üstlendiği film, dünya prömiyerini bu ayın başında 44. Toronto Film Festivali’nin Platform bölümünde yaptı. Toronto’da beğeniyle karşılanan Proxima, Platform bölümünde Özel Mansiyon’a layık görüldü.

Alice Winocour’un senaryosunu Jean-Stéphane Bron ile birlikte kaleme aldığı film, Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS)’nda bir yıl sürecek bir göreve çıkmaya hazırlanan kadın bir astronotun hikâyesini anlatıyor. Avrupa Uzay Ajansı (ESA)’nın Köln’deki astronot eğitim programında yer alan tek kadın olan Sarah’nın bir yandan bu zorlu süreci başarıyla atlatmak için çalışırken bir yandan da tek başına büyüttüğü 7 yaşındaki kızı ile ilgilenmesi gerekmektedir. Sarah bir yılını uzayda geçirmesini gerektiren görev için seçilince, bu durum anne ile kızı arasındaki ilişkiyi kaosa sürükler.

Uluslararası bir oyuncu kadrosunu bir araya getiren filmde Eva Green’e Matt Dillon, Zélie Boulant-Lemesle, Sandra Hüller, Lars Eidinger, Nancy Tate, Jan Oliver Schroeder ve Vitaly Jay gibi isimler eşlik ediyor.

Fransa’da 27 Kasım’da vizyona girecek olan Proxima’nın Türkiye’de gösterime girip girmeyeceği belirsizliğini koruyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up