ETSP’den Ermeni ve Türkiyeli Sinemacılara Ortak Çağrı

Etkinlikler

Ermenistan Türkiye Sinema Platformu

Ermenistan Türkiye Sinema Platformu (ETSP), iki ülke ve diasporadan sinemacıları ETSP Proje Geliştirme Atölyesine başvurmaya davet ediyor.

ETSP Proje Geliştirme Atölyesi adıyla gerçekleştirilmesi planlanan atölye, Ermenistan ve Türkiyeli sinemacıların birlikte film yapmalarını, iki ülke arasındaki sinema alışverişini geliştirmeyi ve ortak üretimleri arttırmayı amaçlıyor.

Uluslararası Altın Kayısı Film Festivali kapsamında düzenlenecek atölye , 14 – 16 Temmuz tarihleri arasında Erivan’da gerçekleşecek.

Üç gün sürecek atölye çalışması, eğitimler, sunumlar, bire bir toplantılar ve proje sunumlarını içeriyor. Başvurular arasından iki ülkeden toplam 10 proje atölyeye seçilecek. Seçilen projeler atölyenin sonunda projelerini uluslararası bir jüriye sunacak.

Kazanan proje, 10.000 Dolar değerinde bir ödüle sahip olacak.

Ermenistan, Türkiye ve diasporadan katılımcılara açık olan atölyenin son başvuru tarihi 15 Haziran 2014. Bu tarihten sonra gönderilen başvurular dikkate alınmayacak.

Türkiye’den seçilen projelerin (her proje için yalnızca bir kişi) konaklama ve yol masrafları ETSP (2008 yılında Anadolu Kültür ve Erivan Uluslararası Altın Kayısı Film Festivali işbirliğiyle bir araya gelmiş platform) tarafından karşılanacak.

Bilgi için: www.cinemaplatform.org

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up